• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, това е най-добрият вариант за изчакване на тръбата
шоп - майстор
@tomosyan,
моя съвет е да не бързаш. 1,5 години изобщо не е много време.
Тоя отоплителен сезон е наполовина, следващия дали ще си се нанесъл в имота?

Аз бих направил така:
без значение дали ще си на газ, ТП или пелети водното подово е задължително. Кой век сме?
Грамотно направено подово по времето на строеж излиза по-евтино от радиатори.
Бих оставил тръбна разводка и за бъдещи водни конвектори + кондензни тръби за охлаждане и отопление.

Бих се замислил за отопление с компресирана газ или в краен случай временно на пропан бутан. Проучи възможността за доставка на GNC . Пирамидата не се купува, а се наема. След 1.5 години пирамидата си я взимат, а на теб ти остава изграденото газопреносно трасе и котел, което само трябва да се подвърже към газопреносната мрежа, разбира се с всички документи и протоколи.
Много приятели имам, които са с GNC, доволни са. Малко е по-скъпо от газ по тръба, но е чисто и лесно.
Имам приятели и с котли на пропан бутан. Когато пуснат тръбата само едни бленди на горелката се сменят и се минава на метан. Самият аз имам такъв Висман с комплект бленди.

Пелети не бих сложил заради мръсотията и хамалогията. Трябва да имаш комин и помещение за пелети. Само един хубав комин ще е няколко хил. лв.

И накрая ако имаш подово, конвектори + добра изолация може да се замислиш за ТП
Така ще спестиш от климатици като се охлаждаш с ТП.
Успехи!
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе малко по-сложно е на компресиран метан от описаното на пропан-бутан е лесно и цената на газа е долу-горе еднаква.
bobivg - специалист
Значи пари да си направиш малко блокче 560м2 има, обаче подовото ще събори бюджета. :?
Дали ще имаш пари за да го топлиш, защото разхода му няма да е като на гарсониера или зимата ще се живее в две стаи от немотия. :roll:
  • 1
  • 2

Тема "Термопомпа за къща" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: