Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте,

След ремонт на апартамента се оформи общо помещение - хол, кухня и трапезария - с обща площ около 50 квадрата. В него са разположение два климатика SAMSUNG AR12RXFPEWQNEU и Toshiba RAS-137SKV-E5. Първоначалната идея беше да се използват само за охалаждане, но поради независещи от мен причини се оказа, че трябва и да се топлим с тях. При еднакви атмосферни условия самсунга поддържда 24 градуса с около 600 вата консумация на час, а тошибата около 1,1 кв. Тази разлика се дължи на разликата в годините на двете машини или трябва да търся някаква повреда в тошибата?

Благодаря за отговорите!
iliya_i - майстор
На този свят две еднакви неща не съществуват. Дори и при яднояйчните близнаци има разлика.
Явно датчика на Тошибата отчита малко по-ниска температура в сравнение със Самсунга. И това не се дължи на повреда. По тази причина Тошибата работи на пълна мощност, а калпазанина Самсунг само допълва недостига.
Единствения начин да ги изравните, е да възстановите стената между тях.

Да предполагам ли, че Самсунга е от страна на кухнята?
нед яну 10, 2021 8:19 pmiliya_i написа:
На този свят две еднакви неща не съществуват. Дори и при яднояйчните близнаци има разлика.
Явно датчика на Тошибата отчита малко по-ниска температура в сравнение със Самсунга. И това не се дължи на повреда. По тази причина Тошибата работи на пълна мощност, а калпазанина Самсунг само допълва недостига.
Единствения начин да ги изравните, е да възстановите стената между тях.

Да предполагам ли, че Самсунга е от страна на кухнята?
Тези показатели са когато климатиците работят самостоятелно. За мен беше странно, че самсунга се справя по-добре от тошибата
radius - майстор
Нали са били в различни помещения, какво се чудиш. Ако го сложиш в тоалетната, още повече ще се учудиш на разликата.
iliya_i - майстор
нед яну 10, 2021 8:37 pmGeorgiev>a написа:
нед яну 10, 2021 8:19 pmiliya_i написа:
На този свят две еднакви неща не съществуват. Дори и при яднояйчните близнаци има разлика.
Явно датчика на Тошибата отчита малко по-ниска температура в сравнение със Самсунга. И това не се дължи на повреда. По тази причина Тошибата работи на пълна мощност, а калпазанина Самсунг само допълва недостига.
Единствения начин да ги изравните, е да възстановите стената между тях.

Да предполагам ли, че Самсунга е от страна на кухнята?
Тези показатели са когато климатиците работят самостоятелно. За мен беше странно, че самсунга се справя по-добре от тошибата
Какво разбирате под "по-добре", че не ви разбрах? Това, че е оставил на Тошибата да му върши работата ли :?
Двете вътрешни тела в противоположните краища на помещението ли са или близо едно до друго?
нед яну 10, 2021 8:47 pmiliya_i написа:
нед яну 10, 2021 8:37 pmGeorgiev>a написа:
нед яну 10, 2021 8:19 pmiliya_i написа:
На този свят две еднакви неща не съществуват. Дори и при яднояйчните близнаци има разлика.
Явно датчика на Тошибата отчита малко по-ниска температура в сравнение със Самсунга. И това не се дължи на повреда. По тази причина Тошибата работи на пълна мощност, а калпазанина Самсунг само допълва недостига.
Единствения начин да ги изравните, е да възстановите стената между тях.

Да предполагам ли, че Самсунга е от страна на кухнята?
Тези показатели са когато климатиците работят самостоятелно. За мен беше странно, че самсунга се справя по-добре от тошибата
Какво разбирате под "по-добре", че не ви разбрах? Това, че е оставил на Тошибата да му върши работата ли :?
Двете вътрешни тела в противоположните краища на помещението ли са или близо едно до друго?
По-добре означава, че поддържа топлината с по-ниска консумация на енергия и загрява хомогенно помещението. Показателите които съм отчел са когато работи само единият климатик, не и двата заедно.
preslav - майстор
Щом всяка от машините се справя сама с отоплението на помещението, ползвай по-икономичната!
Не казваш с какво измерваш температурата (гледаш зададената на климатика или ползваш външен термометър), колко да са еднакви атмосферните условия, при това за измерване продължило 1 час? Филтрите чисти ли са, климатиците обслужени ли са?
Като цяло ми се струва, че постановката ти е неправилна, но при наличието на 2 климатика можеш да ползваш този, който повече те кефи.
пон яну 11, 2021 6:24 ampreslav написа:
Щом всяка от машините се справя сама с отоплението на помещението, ползвай по-икономичната!
Не казваш с какво измерваш температурата (гледаш зададената на климатика или ползваш външен термометър), колко да са еднакви атмосферните условия, при това за измерване продължило 1 час? Филтрите чисти ли са, климатиците обслужени ли са?
Като цяло ми се струва, че постановката ти е неправилна, но при наличието на 2 климатика можеш да ползваш този, който повече те кефи.
Здравейте, температурата я измервам с външен термометър, който не е поставен на пътя на въздуха на някой от климатиците, за да има разлика в показанията. Климатиците са проверени преди 2 месеца за фреон, филтрите се почистват редовно. Работата на двете машини съм я наблюдавал и за по-дълъг период, както и при охлаждане и разликата в консумацията е приблизително еднаква в процентно съотношение. Въпросът ми е възможно ли е тази разлика да се дължи на разликата в годините и експлоатацията им 8-9 с/у 1 или трябва да се търси някаква неизправност в тошибата и може ли да я има при положение, че не дава грешки при проверка от дистанционното?
preslav - майстор
пон яну 11, 2021 11:02 pmGeorgiev>a написа:
Здравейте, температурата я измервам с външен термометър, който не е поставен на пътя на въздуха на някой от климатиците, за да има разлика в показанията. Климатиците са проверени преди 2 месеца за фреон, филтрите се почистват редовно. Работата на двете машини съм я наблюдавал и за по-дълъг период, както и при охлаждане и разликата в консумацията е приблизително еднаква в процентно съотношение. Въпросът ми е възможно ли е тази разлика да се дължи на разликата в годините и експлоатацията им 8-9 с/у 1 или трябва да се търси някаква неизправност в тошибата и може ли да я има при положение, че не дава грешки при проверка от дистанционното?
Не знам как климатиците са проверени за фреон - правилното е старият да се изтегли с машина и да се налее нов фреон с точното количество според производителя. Закачането на манометри е финт на техниците за да вземат лев за проверката.
Двата климатика имат разлика във вида фреон, но не вярвам това да дава отражение на работата им в пъти, по-скоро начина на засичане на консумацията им е неточен. Аз не съм специалист, просто имам възможност да наблюдавам работата на няколко вида климатици, като се започне от дърти ON/OFF, мине се през бюджетни инвертори и се стигне до подова Тошиба и модерно Фуджитсу.
За сега най-добре се представят Тошибите (едната над 5 годишна). В началото се втелявах да меря консумации, но никога не съм имал възможност да сравнявам два климатика в едно и също помещение - за мен водещото е качеството на топлото и шумността.

Тема "Въпрос относно Toshiba RAS-137SKV-E5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: