Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
radius - майстор
Не мога да кажа, само давам насока (според мен правилна :wink: ).
Билян - специалист
Dixell ic100cx може всичко да се направи
Колега, и аз си взех същото Gree но не мога да го накарам да работи адекватно. Пробвах датчик 20 килоома на въздушния, но не работи както трябва. Фреоновия не съм го сменял, той си е 20-ка. Самия климатик вдига баровете до 40 и тъкмо тръгва да прави гореща вода и налягането пада на 30 бара и спира да топли. И ако може да кажеш къде си сложил фреоновия датчик на топлообменника
GMadzharov - помощник
вт яну 18, 2022 7:34 pmI.ivanov. написа:
Колега, и аз си взех същото Gree но не мога да го накарам да работи адекватно. Пробвах датчик 20 килоома на въздушния, но не работи както трябва. Фреоновия не съм го сменял, той си е 20-ка. Самия климатик вдига баровете до 40 и тъкмо тръгва да прави гореща вода и налягането пада на 30 бара и спира да топли. И ако може да кажеш къде си сложил фреоновия датчик на топлообменника
Аз смених и 2-та датчика. Единият на студената вода, а другият на тънката фреонова съм го сложил. Налягането не го следя. Следя само температурите. Т на фреона е 38-39 и водата се топли до 35-36 градуса. Средната е 32-33градуса на фреона, а водата 33-34.
нед яну 23, 2022 9:07 amGMadzharov написа:
вт яну 18, 2022 7:34 pmI.ivanov. написа:
Колега, и аз си взех същото Gree но не мога да го накарам да работи адекватно. Пробвах датчик 20 килоома на въздушния, но не работи както трябва. Фреоновия не съм го сменял, той си е 20-ка. Самия климатик вдига баровете до 40 и тъкмо тръгва да прави гореща вода и налягането пада на 30 бара и спира да топли. И ако може да кажеш къде си сложил фреоновия датчик на топлообменника
Аз смених и 2-та датчика. Единият на студената вода, а другият на тънката фреонова съм го сложил. Налягането не го следя. Следя само температурите. Т на фреона е 38-39 и водата се топли до 35-36 градуса. Средната е 32-33градуса на фреона, а водата 33-34.
Може ли телефон да се чуем, за малко пивече информация, благодаря
GMadzharov - помощник
Здравейте,
Реших да пусна моята система, защото на жената и стана леко хладно. Както съм е спрял в края на отоплителния сезон, от тогава не съм е пипал. Сега почистих филтъра на водата и е включих. Да обаче нещо не е наред. Т. на фреона се вдига до 50°, което е добре, помпата работи, но не се случва нищо. Вода е не се загрява, т. на фреона на изхода не мърда, и си седи на 23°. Нещо няма топлообмен фреона вода. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо, защо не се сещам от къде може да е проблема. Благодаря предварително на отзовалите се.
GMadzharov - помощник
Колеги,
Да не пускам нова тема, трябва ми спешно някой да ми зареди системата с фреон, както и да се разбере от къде е изтекал.
Крана на малката тръба е омаслен от към иглата и предполагам там е проблема, но не знам дали е само от там или някоя заварка.
Става въпрос за Пловдив.
Благодаря предварително на който се отзове.

Тема "Подновавяне на термопомпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: