• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
GTodorov96 - помощник
Здравейте! Имам горепосочения климатик и вече три отоплителни сезона е голяма мъка и студ в къщата.Проблема ми е, че горе при него си прави зададената температурата, а '' долу'' си стои ниска температурата, като например:
Горе/долу
22°/17°
25°/21°
29°/22°-23°
При зададена температура от 24° нагоре, при почти достигната температура ''горе'' започва само да върти въздуха в стаята и ''долу'' се усеща студено.За момента му използвам функцията '' I feel'', да следи температурата при дистанционното, настройвам го на 22-23° градуса и вече в стаята е топло, дори и да спре да духа.За мен това не е нормална работа на климатика.Фирмата, която извърши монтажа ме убеждава, че топлото винаги стои горе и било нормално, но все пак при настройка на 29° да ми е студено не мисля за нормално, при приятели и роднини климатиците са на 23-25 градуса и е жега.
Стаята която отоплявам е с размери Д5,5м х Ш3.50м х В2.20м.Ще се радвам на вашите мнения по въпроса и евентуално решение! :)
preslav - майстор
съб фев 06, 2021 2:39 pmGTodorov96 написа:
Здравейте! Имам горепосочения климатик и вече три отоплителни сезона е голяма мъка и студ в къщата.Проблема ми е, че горе при него си прави зададената температурата, а '' долу'' си стои ниска температурата, като например:
Горе/долу
22°/17°
25°/21°
29°/22°-23°
При зададена температура от 24° нагоре, при почти достигната температура ''горе'' започва само да върти въздуха в стаята и ''долу'' се усеща студено.За момента му използвам функцията '' I feel'', да следи температурата при дистанционното, настройвам го на 22-23° градуса и вече в стаята е топло, дори и да спре да духа.За мен това не е нормална работа на климатика.Фирмата, която извърши монтажа ме убеждава, че топлото винаги стои горе и било нормално, но все пак при настройка на 29° да ми е студено не мисля за нормално, при приятели и роднини климатиците са на 23-25 градуса и е жега.
Стаята която отоплявам е с размери Д5,5м х Ш3.50м х В2.20м.Ще се радвам на вашите мнения по въпроса и евентуално решение! :)
Проблемът е в прехвалените Грита - при мен най-добър резултат дава когато използвам функцията SWING. Ако те дразни това непрекъснато обдухване, можеш да насочиш хоризонталната клапа да духа надолу, но тогава ефектът не изчезва на напълно, а просто се проявява по-рядко. Оптималните градуси, на които използвам клиатика са 25-26. Вече съм се примирил - за толкова пари, толкова качество, повече не искам да чуя за Грии.
Монтажниците нямат вина, същите монтажници са ми монтирали и 3 Тошиби (подова 13-ка, високостенен 13-ка, високостенен 10) - при Тошибите няма такива проблеми.
Aleksandars - специалист
Изкарайте въздушния датчик извън тялото и проблема ще бъде намален драстично. Мястото което е предвидено от производителя, изобщо не е правилното място.
a_stoev - майстор
Какво не ти харесва на функцията ''I feel"? Как очакваш климатика да познае каква е температурата в другия край на стаята?
preslav - майстор
Мисля, че Александърс е дал най-правилното решение, но не знам до каква степен питащият би се справил сам, а и дали климатиците не са с някаква удължена гаранция.
Колкото до функцията i feel, поне при моите Грита не се получава или най-малкото е неудобно да държиш дистанционното на такова място, че хем да е най-студената точка в стаята, хем климатикът да "вижда" дистанционното.
Като цяло "бюджетните" неща ми излизат през носа, но какво да се прави "пениш се не пениш, ке те ядем - пари сме давали".
GTodorov96 - помощник
съб фев 06, 2021 9:30 pma_stoev написа:
Какво не ти харесва на функцията ''I feel"? Как очакваш климатика да познае каква е температурата в другия край на стаята?
Не ми харесва това, че трябва да избирам между wi-fi и i feel, понеже когато бутна градусите от приложението, забравя, че трябва да следи температурата от дистанционното и се прибирам на студено. Има гаранция още 2г, но ще пробвам да му изкарам датчика навън... Момчетата от профилактиката са на високо ниво и така вече не му се затваря добре капака и има голяма фуга, едва ли ще разберат, че съм го пипал
GTodorov96 - помощник
нед фев 07, 2021 6:51 ampreslav написа:
Мисля, че Александърс е дал най-правилното решение, но не знам до каква степен питащият би се справил сам, а и дали климатиците не са с някаква удължена гаранция.
Колкото до функцията i feel, поне при моите Грита не се получава или най-малкото е неудобно да държиш дистанционното на такова място, че хем да е най-студената точка в стаята, хем климатикът да "вижда" дистанционното.
Като цяло "бюджетните" неща ми излизат през носа, но какво да се прави "пениш се не пениш, ке те ядем - пари сме давали".
Вече се отказвам от бюджетните неща. Взех го с две безплатни профилактики и безплатен монтаж за 900лв.Иначе топли, но трябва да го бичиш на големи градуси, а когато е под 0° външна температура замръзва честно, а когато е на i feel на 23° в стаята е топло и почти не замръзва, но скоро може едното четириного да хапне дистанционното.Майка ми има 10 годишна midea 12-ка, на повече от 24° не я вдига, а в стаята е топло и няма i feel.
GTodorov96 - помощник
нед фев 07, 2021 7:41 amGTodorov96 написа:
нед фев 07, 2021 6:51 ampreslav написа:
Мисля, че Александърс е дал най-правилното решение, но не знам до каква степен питащият би се справил сам, а и дали климатиците не са с някаква удължена гаранция.
Колкото до функцията i feel, поне при моите Грита не се получава или най-малкото е неудобно да държиш дистанционното на такова място, че хем да е най-студената точка в стаята, хем климатикът да "вижда" дистанционното.
Като цяло "бюджетните" неща ми излизат през носа, но какво да се прави "пениш се не пениш, ке те ядем - пари сме давали".
Вече се отказвам от бюджетните неща. Взех го с две безплатни профилактики и безплатен монтаж за 900лв.Иначе топли, но трябва да го бичиш на големи градуси, а когато е под 0° външна температура замръзва честно, а когато е на i feel на 23° в стаята е топло и почти не замръзва, но скоро може едното четириного да хапне дистанционното.Майка ми има 10 годишна midea 12-ка, на повече от 24° не я вдига, а в стаята е топло и няма i feel.Вече запопнах да мисля зда си напрява ТП въздух-вода или вода-вода, понеже имам сондаж за вода на 5м, която не свършва, но времето ще си покаже.
MamaMy - майстор
нед фев 07, 2021 7:41 amGTodorov96 написа:

Вече се отказвам от бюджетните неща... Майка ми има 10 годишна midea 12-ка, на повече от 24° не я вдига, а в стаята е топло и няма i feel.
Какво значение има колко градуса сочи дисплея на климатика? Ако ти показва в друга мерна единица по-топло ли ще ти стане? Много мразя когато почне някой да се вталясва за глупости. Ако те интересува колко градуса е реално в стаята, купи си термометър!
GTodorov96 - помощник
нед фев 07, 2021 10:24 pmMamaMy написа:
нед фев 07, 2021 7:41 amGTodorov96 написа:

Вече се отказвам от бюджетните неща... Майка ми има 10 годишна midea 12-ка, на повече от 24° не я вдига, а в стаята е топло и няма i feel.
Какво значение има колко градуса сочи дисплея на климатика? Ако ти показва в друга мерна единица по-топло ли ще ти стане? Много мразя когато почне някой да се вталясва за глупости. Ако те интересува колко градуса е реално в стаята, купи си термометър!
Определено в стаята с мидеата не поддържа19 градуса при зададени 24, a поне 22-23, втория ми климатик Beaver(май така се пишеше) без I feel, и дори вън да е минус 5 градуса, на повече от 22 градуса не го вдигам, а в стаята на нивото на леглото е 21-22градуса, а това Gree, все трябва да го пържа на 26-27градуса, за да може на нивото на дивана в хола да е 22-23°,но пък проблема е, че започва да се усеща да духа хладко по някоя си време около 30 минути, и после вече вдига клапата и още в момента в който я вдигне запопва да става студено, а не се включва докато не падне температурата на 20°.Немога да си обесня и тази температурна разлика, когато е на i feel и му задам 23 градуса си ми е нормално топло, а горе при него съм измервал температура на въздуха от 37 градуса, което ме намежда на мисълта, че трябва да го настройвам на 37° без i feel, за да може долу на нивото на дивана да е 23° :rolleyes:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем или не? Климатик GREE BORA 12-ка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: