Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте, от скоро си купих климатик и не съм много запознат с материята и затова реших да попитам.

Става дума за климатик HAIER AS35TADHRA.

По спецификации му дават:
КОНСУМ. МОЩНОСТ ОТОПЛ. - 0.990 KW
МОЩНОСТ ОТОПЛЕНИЕ - 3.700 KW
COP КОЕФ. НА ТРАНСФ. ОТОПЛЕНИЕ 3.71


Аз от това разбирам, че входящата мощност на климатика е 0.99 kw и с тези може да ми отдаде 3.7 kw при определени условия, а като намалеят температурите cop коефицента пада и вместо 3.71 при -7 може да е 3 да кажем. т.е този 1 kw(закръглено) входяща мощност ще падне на 3 kw.

Това, което е странно е, че тръгнах да засичам климатика по електромера все още не живея в апартамента и го оставих на максимум през нощта(без нищо друго да работи) като температурите са били от -4 до -8 и средната консумация е 1.35 kw на час. Това нормално ли е или има проблем в климатика ? Не би ли следвало като навън е много студено и cop коефициента намалее винаги максималната входяща мощност да е 0.99 kw, но просто да отдава по-малко?
MamaMy - майстор
Не е така. При по високи температури той не работи постоянно, а включва и изключва когато догони зададената температура. Тази консумация 0,99кW е изчислена примерно при +5 градуса. При -5 той не смогва да достигне зададеното и работи без да изключва. Тогава разхода се увеличава и СОР може да стане 1 или дори 0,8.
Antonii - майстор
Тези спецификации дето сте ги дал са за потребителите (купувачите).
Самия агрегат при реална работа никога не ги постига 1:1, и разхода му винаги е по-висок от написаното.
При вас виждам, че също е така, значи всичко е наред.
radius - майстор
Имаш някои принципни неразбирания.
1.Консумираната мощност е 0,99кВ номинал, макса може и да е 2,5кВ.
2. При падане на темп. КОП-а пада, пада и максималната отдадена мощност и климатика ще се мъчи да ги компенсира като работи на макс. Това означава, че ще гълта от контакта колкото може, не 0,99кВ, а колкото му е там макса.
3. Коп-а пада доста по-бързо, при -7 е сигурно 2.
preslav - майстор
нед фев 14, 2021 11:49 pmsiemens15 написа:
Това нормално ли е или има проблем в климатика ?
Нормално е и няма проблем с климатика.
Благодаря за отговорите! А какво мислите относно silent моуд-а добре ли е постоянно да е в тих режим? Когато е много студено няма много избор, но през останалото време предпочитам да ми е по тихо. Как е относно енергийната ефективност?
preslav - майстор
вт фев 16, 2021 8:13 pmsiemens15 написа:
Благодаря за отговорите! А какво мислите относно silent моуд-а добре ли е постоянно да е в тих режим? Когато е много студено няма много избор, но през останалото време предпочитам да ми е по тихо. Как е относно енергийната ефективност?
Естествено е по-икономичен, но ако ти стига за затопляне на стаята.

Тема "Разход на ток климатик Haier" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: