Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте,

Имам проблем с горепосочения климатик. При включване на режим отопление, тръгва и след време излиза грешка е4, по някога след време тръгва пак или зацикля. Във форума бях открил информация че може би е тръбен датчик, днес смъкнах платката и видях че са три. На платката трите датчика са отбелязани като Opipe, room, pipe. Датчиците room и pipe ги измери и са 6.5к ома при 20 градуса, този който е отбелязан opipe го измерих 60мега ома. Въпроса ми е с каква стойност трябва да го заменя
preslav - майстор
вт мар 30, 2021 7:13 pmc37none написа:
Здравейте,

Имам проблем с горепосочения климатик. При включване на режим отопление, тръгва и след време излиза грешка е4, по някога след време тръгва пак или зацикля. Във форума бях открил информация че може би е тръбен датчик, днес смъкнах платката и видях че са три. На платката трите датчика са отбелязани като Opipe, room, pipe. Датчиците room и pipe ги измери и са 6.5к ома при 20 градуса, този който е отбелязан opipe го измерих 60мега ома. Въпроса ми е с каква стойност трябва да го заменя
Мисля, че всички термистори са с еднаква стойност - във всички случи Мегаоми там нямат работа. При подобен климатик, след смяната на всички датчици се оказа, че проблемът е в моторчето на вентилатора на вътрешното тяло. Ремонтът на моторчето е елементарен, в моя случай се оказа, че кръглото магнитче, което се чете от датчика на Хол се е разлепило от остта на моторчето - двукомпонентното моментно лепило беше най-скъпото от целия ремонт.

Тема "Проблем с климатик Осака cn 12 Jl" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: