• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Колеги това лято си взех климатик MIDEA 24-ка за промишленно помещение (имам няколко шивачки и парна машина) през лятото нямаше пробелм (само, че външното тяло почти не изключваше), пуснах го вчера сутринта и нямаше проблем, днес сутринта след като поработи известно времем почна да шурти вода от компресора( дето се вика като чЮшма) беше се образуало локва и климатика беше спрял след това пак го пуснах и за сега работи кажете от какво е това и дали е нормално или да викам "РАЗБИРАЧИТЕ"
velsi - Почетен майстор
Щом имаш парна машина възможно е и влажността в помещението ти да е голяма. Вероятно става въпрос за обран от климатика конденз. Когато климатика работи на отопление конденза тече от външното тяло, а не от так, където капе през лятото. Наблюдавай работата на климатика и ако забележиш нещо нередно тогава викай "разбирачите".
Iwell - напреднал
Конденза зависи много от влажноста на въздуха така ,че да не ти пука :wink:
benx - специалист
Абе от компресора трудно ще шурти вода,ама карай да върви. Velsi чудесно ти е обяснил причината за чЮшмата.Не бързай да викаш"разбирачите"да нямаш повече проблеми.Този модел Мидеи са големи кучета и не би трябвало да имаш проблеми.
Тани - модератор
Колеги , не обърквайте човека! Нещо вие май сте объркали сезоните! :-D :-D

Погледнете през прозореца или още по-добре календара!

През лятото( в режим на охлаждане) конденза се отделя от вътрешното тяло , а през зимата (отопление) от външното! Под компресор alberto най-вероятно има предвид външното тяло. В режим на отопление по "питата" на външното тяло се образува скреж. За да не пречи на преминаването на въздушната струя предизвикана от вентилатора на външното тяло е необходимо периодичното му "почистване" Това се постига чрез автоматична кратка смяна на режима на климатика през известен интервал от време. По този начин "питата" се нагрява и разтопява натрупания по себе си скреж/лед albertoе е бил свидетел на точно такова разтопяване при което за кратко време се отделя обилно количество вода. При по-студено време се наблюдава и излизането на облак пушек(пара) от външното тяло при тръгването на перката след възстановяване на режима. Всичко това е нормално и не е повод за притеснение!
benx - специалист
Добре де с какво го объркваме,всички говорим за едно и също :?
Тани - модератор
velsi написа:
Щом имаш парна машина възможно е и влажността в помещението ти да е голяма. Вероятно става въпрос за обран от климатика конденз."разбирачите".
По нататък е вярно! Не бях забелязал че за външното пише , защото говори за влажността в помещението .
velsi - Почетен майстор
Тъй де. Човека не е споменал в какъв режим е работил климатика - на топло или на студено. Чисто теоретично има и вариант студеното вътрешно тяло да е обрало известно количество конденз поради повишената влажност в помещението и при включване на отопление тази влага се изсипва навън през дренажната тръба. Какъвто и да е точно случая не мисля, че има основание за притеснение.
Благодаря ви за отговорите( и под компресор исках да кажа външно тяло, но моля да ме извините все пак ако разбирах нямаше да ви питам) сега имам и друг проблем (дано да не прекалявам) днес като го пуснах забелязах, че много често и продължително размразява (около 1 час) и в крахна сметка бачка цяла ден и беше студено в помещението и все пак външната температура не е много ниска ако може и за това да ми кажите нещо :roll:
Iwell - напреднал
Какъв точно е модела :roll:
  • 1
  • 2

Тема "Имам проблем поне според мен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: