Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
velmar - напреднал
Помогнете ми в избора на вентилатор за баня.сега се връщам от стройкото и попаднах на няколко марки и модели, за които не съм срещала нищо в нет-а и не съм виждала в магазините.Освен най-4есто срещаниите на http://www.mmotors-bg.com/ сега видях някакви изпански http://novovent.com/ig1.html
и тези http://minera.bg/pages/prods.php?group_id=29 и някакви Elicent...
Бихте ли ми препоръ4али марка и модел :? Разбрах 4е е хубаво да е с клапа, а таймер дали е нужен?Тези испанските са много евтини , а имат и 2 или 3 год. гаранция....
pavelari - майстор
фирма тангра на бул. Европа имат доста вентилатори
Ако ти е скъпо там в Бриколаж има от 25 до 250 лева всякакви
Търси нещо над 100 куб. / час или поне около. Има една марка Silent - самото име говори ... Аз позвам от 15 лв. някакъв смешен от турска сергия и ми бачка без проблеми - важното е да има от къде да смуче - т.е. трябва да се освободиш от вакуума в банята с някакъв отвор иначе файда - 0

Колкото до автоматизирането - таймера т.е. едно време реле е единия вариант а другия и най - простия е да го вържеш на лампата.
velmar - напреднал
Аз тази ве4ер купих вентилатор, докато 4аках отзиви :) .Взех този испанския .То май наистина вси4ки вършат една и съща работа.ПОмещението не е голямо- няма и 4 кв, та се надявам да е добре.Пише 4е мощността е 90куб.м /час
А какво имаш предвид под " важното е да има от къде да смуче - т.е. трябва да се освободиш от вакуума в банята с някакъв отвор иначе файда - 0 " :? . Аз имам стандартен отвор с дупка и тръба в коминната ъглова 4аст на банята :-D
Spokoiniq - майстор
На вратата на банята долу трябва да имаш отвор(с декоративна решетка отгоре примерно) , иначе засмукания въздух не се компенсира отникъде и правиш нещо като вакуум в банята, едно че няма да тегли , второ и най-важно МЪЧИШ МОТОРА!Стопени корпуси от прегряване или спукани от засукването на самия двигател в тях съм се нагледал по хорските бани.Луфтовете на и под вратата не помагат, освен ако котката ти успява да мине оттам на път за кенефа :lol: :lol: Та тъй...
velmar - напреднал
Spokoiniq написа:
На вратата на банята долу трябва да имаш отвор(с декоративна решетка отгоре примерно) , иначе засмукания въздух не се компенсира отникъде и правиш нещо като вакуум в банята, едно че няма да тегли , второ и най-важно МЪЧИШ МОТОРА!Стопени корпуси от прегряване или спукани от засукването на самия двигател в тях съм се нагледал по хорските бани.Луфтовете на и под вратата не помагат, освен ако котката ти успява да мине оттам на път за кенефа :lol: :lol: Та тъй...
Хм, това не го знаех... :? .И сега какво- трябва да режа вратата ли?Не съм виждала такива бани...Може ли да дадете снимка, ако имате такава?
georgiarg - специалист
Не колега Spokoiniq ти е написал отвори във вратата покрити с декоративна решетка.

Тема "вентилатор за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: