Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
boqnkov - специалист
Здравейте! Става дума за баня в ново строителство - 4кв.м. вентилационната тръба за съжаление е ф110 канализационна. За вентилатора закарах и постоянна фаза. Въпроса ми е има ли вентилатори с режим, който като не е включен на макс да върти постоянно на някаква тиха и по - слаба степен за да се подобри вентилацията за да няма мухъл и плесен. В помещението ще има пералня и сушилня.
brum - майстор
Има. Google -> "двустепенен вентилатор баня".

По интересно е как ще го управляваш. Ако бях аз щях да ди направя сензорно управление. Висока влажност или температура - силна степен. Иначе слаба степен Ама не съм аз този които търси решение...

И за да подобриш вентилацията виж как ще подаваш въздух. Че при плътно затворена врата и близко до нула просвет под нея, и с голям вентилатор ползата ще е нулева.
boqnkov - специалист
вт юни 15, 2021 5:57 pmbrum написа:
Има. Google -> "двустепенен вентилатор баня".

По интересно е как ще го управляваш. Ако бях аз щях да ди направя сензорно управление. Висока влажност или температура - силна степен. Иначе слаба степен Ама не съм аз този които търси решение...

И за да подобриш вентилацията виж как ще подаваш въздух. Че при плътно затворена врата и близко до нула просвет под нея, и с голям вентилатор ползата ще е нулева.
Благодаря за отговора. Вратата ще стои постоянно отворена, защото и отдолу има изолация и като се затвори наистина няма откъде да дойде въздух
Jacomo - специалист
Дано се отваря навътре, че да не пречи в коридора.
zz_stefanov - майстор
На вратата долу може да се монтира вентилационна решетка като тази примерно: https://www.masterhaus.bg/bg/product/29 ... bjala-haco
muhala - майстор
A от къде ще влезе въздух в апартамента при затворени прозорци и входна врата ? Ще почне да тегли от сифоните и ще стане голяма смрад.
andreybg - напреднал
вт юни 15, 2021 3:32 pmboqnkov написа:
Здравейте! Става дума за баня в ново строителство - 4кв.м. вентилационната тръба за съжаление е ф110 канализационна. За вентилатора закарах и постоянна фаза. Въпроса ми е има ли вентилатори с режим, който като не е включен на макс да върти постоянно на някаква тиха и по - слаба степен за да се подобри вентилацията за да няма мухъл и плесен. В помещението ще има пералня и сушилня.
Fresh и Pax ще ти свършат чудесна работа и ти трябва просто постоянна фаза и нула другото всичко е автоматично и с настройки, лесна поддръжка, но и цената е сериозна

Тема "Постоянна вентилация в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: