Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Aleksandrov123456789 - помощник
Външното тяло не иска да заработи. При "изщракване" на релето на вътрешното тяло, външното започва да бучи през интервали от 5 сек. Също така и перката не се включва.
Някой имал ли е такъв проблем?
На какво може да се дължи:
- Кондензатор?
- Реле?
- Компресор?
:?: [-o<
Само да вметна, че климатика е работил до последно преди 5-6 години и сега го монтирах на друго място. Ще се ползва само за охлаждане.

Много ще се радвам, ако някой се е справил с подобен проблем!
Виках техници и се оказа, че и те разбират колкото мен.
kozl - майстор
У нас има некво LG беше с таков кондензатор:


Изображение


Понеже кондензатора е 2 в едно и като му изфиряса капацитета и спря и компресора и вентилатора. Компресора само бръмчеше и също през няколко минути изключваще термозащитата, та не можа да изгори.
Външното тяло е на неудобно място и от няколко места получих откази за ремонт. Купих си въжета и колан с презрамки, вързах се и му смених кондензаторите с 2 броя (1,5 мкф и 30 мкф), че такъв комбиниран не открих, па и кой знае колко не съм търсил, че кво като са два отделни :? Место има и за неколко кондензера.
Aleksandrov123456789 - помощник
Казваш,че и твоя климатик е бил със същите симптоми и след смяната на кондензатора е тръгнал?

*Мнението е модерирано въз основа на т.11 от Общи правила за ползване на форума:
„В цитатите включвайте само тези части от мнението на потребителя, които коментирате. Не цитирайте мненията, които се намират непосредствено преди вашето. Изключение се допуска, ако вашето мнение е първо на следваща страница в темата.“
Chefo77 - майстор
Пробва ли да завъртиш перката с ръка? Да не е клеясало нещо и да не тръгва вентилатора изобщо?
Aleksandrov123456789 - помощник
Не! Утре ще пробвам. Те бяха объркали кабелите и нямаше ток до външното, но после ги размениха" уш" и дойде ток то външното тяло.
После пробваха с други два кондензатора които бяха стари (най-вероятно свалени от друг климатик) и пак не тръгна. Викат ми сигурно компресора е заминал хахаха.
Aleksandrov123456789 - помощник
пон юли 05, 2021 8:34 pmChefo77 написа:
Пробва ли да завъртиш перката с ръка? Да не е клеясало нещо и да не тръгва вентилатора изобщо?
Мисля, че я завъртяха, но без резултат...
kozl - майстор
Компресора с повредения кондензатор само бръмчеше, включвайки на интервали. Като монтирах новия се развъртя и бръмченето се промени.
Вентилатора сигурно е спрял доста преди компресора. Климатика охлаждаше и без вентилатор, ама продуктивността му спадна значително.
Aleksandrov123456789 - помощник
Ясно. Значи днес ще пробвам с подмяна на кондезатор. Дано да го събудя... :supz:
kozl - майстор
Да добавя:
Перката на вентилатора при мен се въртеше леко на ръка без да е включен климатика и като я завъртя бавно спираше. Т.е. почити нямаше съпротивление срещу въртенето.
Aleksandrov123456789 - помощник
Смених кондензаторите. Климатикът отново не тръгва. Иначе перката се върти с лекота като я бутна.

Тема "Климатик LG KS-H126LLc1 . Външното тяло не иска да заработи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: