Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
addicted - специалист
Здравейте майстори. По неволя реших да монтирам един климатик който се мота в мазето втора година. Събран е фреона във външното тяло, стегнати саа крановете и е прибран.
С монтажа на външно и вътрешно тяло ще се справя, с електрическите връзки ще се справя, но нямам инструмент за тръбите.
Намерих човек който би ми ги направил с точна дължина, но за целта му трябват гайките.
Та отвих гайките на вътрешното, отвих и малката гайка на външното, и голямата се заинати...няма отвиване.
Напъвах, нагрявах, не мърда.
При един от последните напъни с големия ключ започна да испуска фреон от остатъка тръба чиято гайка искам да отвия. , държах "контра" за крана.
Отвих тапата и дозатегнах вътрешния шестограм колкото можах щото пък той се оказа прецакан...
Теча спря, не можах да сваля гайката, и сега се чудя тоя кран дали изобщо ще мога да го задвижа в някоя посока.
Какво да правя, да търся ли майстор да сменя крана?
Ако крана е прецакан, ще може ли да се събере фреона? Защото гледам че и вентила е на същия кран.
Сега си имам монтирано вътрешно тяло работещо като вентилатор.
addicted - специалист
Намерих майсторче което смени крана, дозареди минимално количество фреон и ми направи две траби по размер. След това монтажа извърших сам, с помощ от приятел за качването на външното тяло. Вече няколко дни климатичето ме охлажда яко.

Тема "Кран за климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: