Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
шоп - майстор
А вакуумиране направихте ли?
addicted - специалист
Никакво вакуумиране не съм правил, нямам и с какво. Натиснах сервизния вентил и отвих леко крана на високото налягане с надеждата фреона да избута въздуха. И така...
petromaniq66 - специалист
Значи темата не е за този форум. Питай за нещо. което можеш да направиш сам. Какво обезвъдушаване търсиш? То няма как да влезе вътре въздух, след като има надналягане - друга е работата колко фреон има в системата. Не ти е работа да си диагностик на системи с които си нямал работа. Пита - казаха ти. Пишман станах дето изказах мнение... ЗА съм за НОВ !!!. И всичко да си е, както за всички клиенти на климатичните фирми.
kozl - майстор
ср сеп 22, 2021 10:13 pmpetromaniq66 написа:
Какво обезвъдушаване търсиш? То няма как да влезе вътре въздух, след като има надналягане
Този де го търсил, го е намерил.
Няма как да влезе въздух във външнота тяло, а в свързващите тръби и вътрешното тяло :?

Аз имам 2 Самсуняка. Единия към 15 г. с r22, позагни от ламаринената част на дъното, но още е от полза. Преди години престана да работи поради изфирясал капацитет на кондензатора за компресора и за перката (2 в 1). Некъде у форумо съм качвал снимки на този кондензатор. Неколко специалисти по климатици ми отказаха ремонт, щото щял да струва колкото монтаж на нов и за това да го сменям. Та минах на поправи си сам. Сега работи със залепена с лепенка лопатка за насочване на струята на вътрешното тяло, поради изронена пластмасова зъбчатка. Пластмасата старее, тенекиите гният. То верно, че новите технологии нарочно произвеждат по-малотрайни изделия, и не мога да преценя дали си заслужава инвестиция в дърто LG.
По късно купихме LG хиперинвертор. След гаранцията спря да охлажда. 2 пъти е зареждан с газ е работи по 2 сезона на третия не ще. Дадох го на ремонт, но още преди огледа ми казаха, че ако е с алуминиеви тръби няма да го ремонтират. Е тръбите се оказаха медни, но явно в сегашното производство има и с алуминиеви тръби.
sokolov.91 - майстор
Ще рискувам да го сложа във всекидневната пък колкото работи толкова. Само че догодина. До тогава ще му направя пълна профилактика. Ще боядисам външното тяло, че има тук таме тръгнала ръждичка. Ще му измия хубаво ламелите и на двете тела. Всички лагерчета ще смажа. Перките на търбината и вентилатора ще измия. И ще викна човек да го огледа и монтира. В този ред на мисли - има ли някой колега от форума, на когото му се занимава поне да дойде и да го погледне. Да ги закачиме телата така както са свалени едно за друго с тръби да вакуумираме и да го пуснеме да видим дали и как работи? Ще почерпя обещавам. За гр. Костинброд става дума.
addicted - специалист
Ами той тоя "сух" монтаж си е почти цял, кой ли ще се навие да го прави...
Аз пак предлагам. Свалете си гайки те и някой климатичен техник да ви направи две тръби колкото ви трябват, и го монтирайте сам. Какви може да се обърка? Машина която дори не знаете дали работи да не тръгне? Ми ще сте спестили един монтаж. Или пък да тръгне? Пак ще сте спестили един монтаж.
Имате да стегнете четири гайки, и да вържете бяколко жици, който ако внимавате няма какво даа збъркате. А, и конденз.
Не е чисто нов митсубиши хеви, че да му се притесняваме толкова, да вакуумираме и тн.
Пък и всичко ще е в духа на форума.
П. С. Каквото и да решите едно разглобяване и основно почистване никога няма да навреди.
sokolov.91 - майстор
чет сеп 23, 2021 8:46 pmaddicted написа:
Ами той тоя "сух" монтаж си е почти цял, кой ли ще се навие да го прави...
Аз пак предлагам. Свалете си гайки те и някой климатичен техник да ви направи две тръби колкото ви трябват, и го монтирайте сам. Какви може да се обърка? Машина която дори не знаете дали работи да не тръгне? Ми ще сте спестили един монтаж. Или пък да тръгне? Пак ще сте спестили един монтаж.
Имате да стегнете четири гайки, и да вържете бяколко жици, който ако внимавате няма какво даа збъркате. А, и конденз.
Не е чисто нов митсубиши хеви, че да му се притесняваме толкова, да вакуумираме и тн.
Пък и всичко ще е в духа на форума.
П. С. Каквото и да решите едно разглобяване и основно почистване никога няма да навреди.
Мога да го монтирам без да го вакумирам без никакъв проблем. Знам как става. Има и комплект тръбен път 3 метра за 50лв с гайки с конуси с изолация. Мога да го сложа сам. Но до тук. Нито имам манометри да видя прави ли си налягането, нито мога да му изтегля фреона за да го претегля да знам достатъчно ли му е.
То на думи е лесно - разглоби го, изчисти го, боядиши го, купи му стойки, купи му тръби, сдупчи си стената, и накрая го пусни и като не заработи гледай тъпо :lol:
Предпочитам преди да направя всичко това да дойде някой, който има инструменти да скачиме двете тела да ги пуснеме и да се види има ли смисъл да преминавам към следващите етапи.
Не съм съгласен, че да скачиме телата на земята е същото като да го монтираме на стената. По-добре да дам на някой човек 50тина лева и да го пробваме на сухо отколкото да си прецакам 1 седмица време да го реставрирам и после да не тръгне.
silent - майстор
ср сеп 22, 2021 9:06 pmшоп написа:
А вакуумиране направихте ли?
Преди 15 г....маса инсталатори монтираха с продухване на тръбия път и въобще не си губеха времето с вакумиране....а и хората не знаеха....
шоп - майстор
ср окт 06, 2021 6:56 pmsilent написа:

Преди 15 г....маса инсталатори монтираха с продухване на тръбия път и въобще не си губеха времето с вакумиране....а и хората не знаеха....
То и сега някой така монтират, но това не означава, че това е правилният метод!
Веднъж губиш от фабрично изчисленото и налято количесто фреон и втори път остават несвиваеми газове, който до безкрай ще се въртят от компресора. COPa ще падне неминуемо!

Както и да е, топикстартера е решил проблема и климата вече е на вторичния пазар:-)
resistbody - майстор
Масово монтират с продухване, много рядко вакуумират...

Тема "Стар климатик LG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: