Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте, от 3-4 дни сме запалили котела на пелети. Снощи обърнах внимание, че едната помпа издава странен звук като цъкане. И наистина подовото не е затоплило въобще. Радиаторите по стаите са добре, но те са вързани към другата помпа. Настилката ми е гнайс и по принцип му трябва повече време за да загрее камъка, но то не е мръднало. Моля за съвет. Помпата ми е Грундфос UPM 3 SOLAR 2575/130 CZA
brum - майстор
Дебитомери имаш ли на колектора? Ако да - виж върви ли вода през тия тръби. Ако не - търсиш проблема в помпата (свързване, захранване, повредена помпа).
Има дебит
Последна промяна от Milena Ruseva на пет окт 08, 2021 6:50 am, променено общо 1 път.
brum - майстор
А, то оставаше да няма и да чакаш да топли. Има ли дебит е въпроса.
brum - майстор
Като има дебит помпата не е проблема. Ето ти няколко въпроса с които ще може да те насочим към отговорите:
1) Каква е температурата на подаваната вода в колектора или на самият колектор който подава водата?
2) Каква е температурата на връщаната вода в колектора или на самият колектор който връща водата?
3) Колко литра в минута минават към проблемните кръгове?
4) Колко е температурата на гнайса в момента и след колко време работещо подово е това?
пет окт 08, 2021 8:42 ambrum написа:
Като има дебит помпата не е проблема. Ето ти няколко въпроса с които ще може да те насочим към отговорите:
1) Каква е температурата на подаваната вода в колектора или на самият колектор който подава водата?
2) Каква е температурата на връщаната вода в колектора или на самият колектор който връща водата?
3) Колко литра в минута минават към проблемните кръгове?
4) Колко е температурата на гнайса в момента и след колко време работещо подово е това?
Боже, това ми звучи много сложно. Не мога да ви отговоря на тези въпроси. Зададената температура на котела е 55*С , нямам представа как се виждат тези температури. Май ще търся майстори пак. Лошото е, че идват чак от София защото се оказа, че в района на Шумен няма специалист на Дефро.

Тема "Проблем с помпа на подово" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: