Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Daniel356 - помощник
Кухнята ми е без прозорец с врата към хола, ново строителство. Четох, че за да е ефективен абсорбатора, трябва да има приток на свеж въздух. Това обаче доколкото вижам не е предвидено при строежа по никакъв начин. На дограмата няма вентилационни отвори, пък и тя е в хола, в кухнята нямам прозорец. Трябва ли да направя дупка през вълшната стена за да имам нормална вентилация? И ако да, какво у-во трябва да сложа там - тръба с клапа и декорация, с/без филтър, има ли такива готови?
Jacomo - специалист
По принцип аз отварям прозорец на функция вентилация в най-далечното помещение (спалня). Така хем проветрявам целия апартамент, хем потокът не позволява да излизат миризмите от кухнята, хем в дневната и кухнята не става студено, докато се готви, хем спалнята се освежава за през нощта :D. Ако не се отвори никъде, ми дърпа миризма от ревизията в банята. Верно, сложил съм истински аспиратор (Falmec), което ми създава проблем зимата, щото пускам вентилаторен конвектор в спалнята да компенсира охлаждането. Всеки февруари ми щукват идеите за рекуператор, ама не излизат сметките.

Мисълта ми е да пробваш подобни варианти, преди да дупчиш стената, която вероятно ти е калкан, щом няма прозорец и решението пак ще временно.

Всъщност помещенията без прозорец не се ли водят само складови?
Daniel356 - помощник
ср ное 03, 2021 11:11 amJacomo написа:
По принцип аз отварям прозорец на функция вентилация в най-далечното помещение (спалня). Така хем проветрявам целия апартамент, хем потокът не позволява да излизат миризмите от кухнята, хем в дневната и кухнята не става студено, докато се готви, хем спалнята се освежава за през нощта :D. Ако не се отвори никъде, ми дърпа миризма от ревизията в банята. Верно, сложил съм истински аспиратор (Falmec), което ми създава проблем зимата, щото пускам вентилаторен конвектор в спалнята да компенсира охлаждането. Всеки февруари ми щукват идеите за рекуператор, ама не излизат сметките.

Мисълта ми е да пробваш подобни варианти, преди да дупчиш стената, която вероятно ти е калкан, щом няма прозорец и решението пак ще временно.

Всъщност помещенията без прозорец не се ли водят само складови?
Ако се получава само с отваряне на прозорец, може и така да процедирам, по-лесно ще е от дупчене, пък и ние рядко готвим.
Иначе дупката би била към терасата, не е калкан. Това помещение наисина беше предвидено за складово, но аз реших да го направя кухня 3x2м и така да ми е разделена от хола с врата, вместо да е в единия край като кухненски кът.

Тема "Вентилация в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: