• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
чет ное 04, 2021 7:02 amLazarGanev написа:
Тогава тази тема е излишна :cool:
Има вариант и за 150 със плоска тръба,но е доста сложен и може да е въпрос на милиметри да пасне в шкафа,който още не е поставен,а 125 ще е много лесно за изпълнение.

Това което все още не мога да си обясня,този конектор/редуктор който излиза от самият абсорбатор,защо е 150 към 125,за да може да работи клапата ли само?
kozl - майстор
Стига се чуди. А къде ще се включи въздуховода и какво е там сечението?
Още не е направена дупката и би тярбвало да мога да си направя според размера,който ми трябва.
zz_stefanov - майстор
чет ное 04, 2021 7:43 ambrum написа:
Колкото по-малко е сечението на въздуховодите толкова повече се качва съпротивлението и пада дебита на вентилаторите. Ако някъде е нужно стесняване то се стремиш да е с минимална дължина. Не е толкова фатално. И да стесниш сечението с 50% спада на дебита няма да е 50%. Та в тази ситуация правиш възможно най-доброто и т'ва е.

При мен аспираторите са за 2 и са на по Ф150 (един над фурната, един над котлона). На Ф150 съм до тръбата която строителят е оставил на Ф110. Има канален вентилатор Ф200 по пътя за да компенсира тази тръба Ф110. Та ей го на - и Ф110 се компенсира за дебит, ама на висока цена. Един път енергията и втори път - цената на вентилатора.
Точно това е, въртим едни диаметри с доброто желание да няма съпротивление, а той накрая строителя е поставил ф110.
Стесняването освен съпротивление с намаляване на дебита, увеличава и шума, но какво може да се направи.
kozl - майстор
чет ное 04, 2021 11:25 amMy7hyyyy написа:
Още не е направена дупката и би тярбвало да мога да си направя според размера,който ми трябва.
Аз го включвах в комбиниран комин от бетонови тела. В страничния отвор на малкия отвор по дебела тръба от 125 ще влезе в стените на тялото.
Слагай 125мм. То дебита не зависи само от размерите към изходящия поток. За да работи на максимален дебит и притока трябва да е осигурен. Като всичко отваряемо е затворено към фасадата и аспиратора почва да смуче от канала или кой знае откъде и вместо да маха миризмите, може да докара други.
  • 1
  • 2

Тема "Размер на въздуховод на абсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: