Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравеите имам проблем с термопомпа която аз си направих от климатик с много четене от форума за което благодаря на всички които се отзовават и помагат на хора като мен . Климатика е 7.5кв номинал топлообменника е пластинчат с площ 1.37, какво се случва пускам го работи нормално загрява си водата проблема идва когато достигне зададената температура тогава изключва и светва лампа за грешка , която според сервизното е за теч на фреон или недостиг. Проверявахме трасето с азот теч няма.Побвах с промяна на дебита на циркулационната помпа на максимално минимално проблема си е един и същи стигне ли си температурата спира и светва диода . От какво може да е проблема малко фреон поради по големия топлообменник или просто се преохлажда или незнам какво да мисля вече ПОМАГАИТЕ
Абсолютно същата история е и при мен,направих си ТП от Външно тяло от Хайер 18ка,топлообменник Каори К050S32.Ako не е вкл.повече от 2 дена се стартира нормално,достига номинална мощност 2.4 квата,почва да си регулира като намалява оборотите на компресора, и след известно време достига 250 вата и след това се изкл'ючва.Ако опитам да го рестартирам веднага достига само до тези 250 вата консумация и не се променя.Като се заслушах от компресора докато работи на тези 250 вата се чува само някакво клокочене,като течаща вода, а когато е в нормален режим се чува отчетливо как си мени оборотите.Видях,че когато работи на пълна мощност капилярката е силно обледенена.След изключване се чува как се изравняват нялаганията.Ако го стартирам след поне 48 часа тръгва съвсем нормално и пак се повтаря същата ситуация.Манометъра показва нормално налягане,фреон R410а,на капака пише работно налягане 41.5 бара,достига ги и задържа до момента в който започват да намаляват оборотите,респективно и то намалява.За съжаление колегата от който купих тялото не ми изпрати дисплея,само другата електроника от вътрешното тяло и когато се изключи не мога да прочета каква е грешката.Външното тяло е Hajer 1U18EE8ERA,а вътрешното AS18TD2HRA,ако някой има такъв дисплей бих го купил.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

[/img]
Последна промяна от terry1363 на пон дек 06, 2021 1:46 pm, променено общо 3 пъти.
speka_rs - майстор
чет ное 04, 2021 5:47 pmbroli написа:
Здравеите имам проблем с термопомпа която аз си направих от климатик с много четене от форума за което благодаря на всички които се отзовават и помагат на хора като мен . Климатика е 7.5кв номинал топлообменника е пластинчат с площ 1.37, какво се случва пускам го работи нормално загрява си водата проблема идва когато достигне зададената температура тогава изключва и светва лампа за грешка , която според сервизното е за теч на фреон или недостиг. Проверявахме трасето с азот теч няма.Побвах с промяна на дебита на циркулационната помпа на максимално минимално проблема си е един и същи стигне ли си температурата спира и светва диода . От какво може да е проблема малко фреон поради по големия топлообменник или просто се преохлажда или незнам какво да мисля вече ПОМАГАИТЕ
Колега,

дай малко снимки на самата машина, и по-точно описание на другите компоненти. Да може да помогнем и ние по-адекватно. Имаш някакви грижи с електрониката. Дай да видим имали тази машина 7,5 кВт някаква самодиагностика и каква грешка точно дава.
Здравеите има някакво развитие с грешката , с много проби грешки стигнах до проблема разместване на датчика (термистора ) на връщащата вода не е добре според мен машината доста се товари работи но се товари от разместванията стигнах до закючение че е наи добре на подаващата вода поне при мен , а грешката която ми излизаше е от повече фреон в системата . Извадихме каквото имаше с машина и върнахме колкото трябва по табела , и сега всичко е наред. Иначе климатика е митсубиши хеви src63zr-w топлообменика е храле b3 23/60 , отоплявам около 80 квадрата, два етажа по 40кв. Някои нещо ако го интересува да пита с каквото мога ще помагам. Нещо немога да кача снимки на системата от компютъра иска ми URL адрес на снимката а моите са на компютъра ама ще се поинтересувам и ще пусна снимки по подробмно какво съм направил и как работи.

Тема "термопомпа от климатик странен проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: