Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
speka_rs - майстор
пон дек 20, 2021 1:45 pmreyhanismail написа:
тръбите на водната инсталация са много по дълги.
Според мен трябва да си преместиш тръбния датчик на горната 1/3 на топлообменника. След това да оставиш машината да поработи и тогава да видиш къде си и дали трябва да прибавяш още съпротивления или термо съпротивления.
davidzvezdata - специалист
пон дек 20, 2021 1:38 pmreyhanismail написа:
пон дек 20, 2021 9:12 amdavidzvezdata написа:
пон дек 20, 2021 8:28 amreyhanismail написа:


Би трябвало, водата да отнеме топлината от фреона, дмек поне да се загрява до 40-45г на 60градуса фреон, нали затова залагаме на по-голям топлообменник. А в случая водата достига едвам 36-38градуса, а фреоът е станал 62, следователно тръбният датчик ограничава мощността на компресора, поне аз така си го обяснявам, ако греша, поправете ме.
Тръбния къде е поставен...
Датчикът е сложен на дебелата фреонова тръба, пробвах да го преместя по средата на топлообменника, но тогава мощността на помпата се вдига на 3700вата(максимална мощност), корпусът му е студен и пак намалява на 1500вата. Може би ще трябва да добава едно съпротивление от 1-2килоома и да пробвам да намеря средно положение, да не отива на максимум по мищност и по температура на фреона.
Имам над 50 термопомпи правени от климатици монтирани, тръбния датчик се поставя на тънката тръба , по-далече от топлообменника , като не се поставя изолация отгоре....
MuTeB_ - специалист
След доста опити с грее, само че амбър, тръбния датчик го монтирах на около 5 сантиметра под входящата фреонова линия. Там машината тръгва да работи най-адекватно. Като я сложа по-надолу(на студено), много бавно и трудно тръгва да се развърта.
Ако е нова системата и не са промити радиаторите, да не се е набил топлообменника с мръсотия от радиаторите?
reyhanismail - помощник
пон дек 20, 2021 4:44 pmspeka_rs написа:
пон дек 20, 2021 1:45 pmreyhanismail написа:
тръбите на водната инсталация са много по дълги.
Според мен трябва да си преместиш тръбния датчик на горната 1/3 на топлообменника. След това да оставиш машината да поработи и тогава да видиш къде си и дали трябва да прибавяш още съпротивления или термо съпротивления.
По начало го бях сложил така, но следкато почна да намаля поради високата мощност, го преместих на тръбата, тогава пък изключва по висока температура на фреона. Може би трябва да го сложа малко по нагоре, примерно на 5см от най високата точка, благодаря много за съвета. :)
reyhanismail - помощник
пон дек 20, 2021 5:56 pmdavidzvezdata написа:
пон дек 20, 2021 1:38 pmreyhanismail написа:
пон дек 20, 2021 9:12 amdavidzvezdata написа:

Тръбния къде е поставен...
Датчикът е сложен на дебелата фреонова тръба, пробвах да го преместя по средата на топлообменника, но тогава мощността на помпата се вдига на 3700вата(максимална мощност), корпусът му е студен и пак намалява на 1500вата. Може би ще трябва да добава едно съпротивление от 1-2килоома и да пробвам да намеря средно положение, да не отива на максимум по мищност и по температура на фреона.
Имам над 50 термопомпи правени от климатици монтирани, тръбния датчик се поставя на тънката тръба , по-далече от топлообменника , като не се поставя изолация отгоре....
Благодаря много, ще пробвам.
reyhanismail - помощник
пон дек 20, 2021 6:42 pmMuTeB_ написа:
След доста опити с грее, само че амбър, тръбния датчик го монтирах на около 5 сантиметра под входящата фреонова линия. Там машината тръгва да работи най-адекватно. Като я сложа по-надолу(на студено), много бавно и трудно тръгва да се развърта.
Ако е нова системата и не са промити радиаторите, да не се е набил топлообменника с мръсотия от радиаторите?
Да, правил съм и други термопомпи, само че с други топлообменници и винаги го слагам, малко над средата, но в случая, поради това, че няма хубав топлообмен, в единия вариант намаля по мощност, а в другия по температура на фреона. Радиаторната система е на повече от 10 години и наистина може да има мизерии, затова ще сваля топлообменника и ще го измия.

А как преработваш AMBER а? Въртрешния вентилатор оставяш ли го да се върти, гледах ги и аз, но вътрешният мотор е постояннотоков и незнам, как може да се симулира обратен сигнал, за да може да се използва и вътрешното тяло, като конвектор. С fairy то става лесно с един генератор на импулси NE555.
MuTeB_ - специалист
Без вътрешен мотор съм. Не съм толкова на Ти с електрониката, но използвах жокер от хора които са го правили преди това.
Може ли още един съвет да ти дам, сложи си истински филтър, не тези цедки във у филтъра.
reyhanismail - помощник
вт дек 21, 2021 7:31 amMuTeB_ написа:
Без вътрешен мотор съм. Не съм толкова на Ти с електрониката, но използвах жокер от хора които са го правили преди това.
Може ли още един съвет да ти дам, сложи си истински филтър, не тези цедки във у филтъра.
Да, точно това мисля да направя, че с тези цедки е умряла работа, благодаря за съвета. Само, ако може още малко инфо за Amber а? Вътрешният мотор се маха и без него си работи, така ли да го разбера или има някакво нещо пак да го излъже? Наистина държи ли на такива ниски температури, аз с Fairy то миналата зима се топлих, цяла зима, без да го спирам, само 2-3 вечери припалих каминката, че ме достраша да не стане нещо на компресора. Тая зима ще пробвам без да паля камината изобщо.
MuTeB_ - специалист
Има залъгалка. А ако съдя по U-crowon със такъв G10 компресор, би трябвало да работи и до -30. Короната съм я виждал на -27 как бълваше горещо.
andy_forresite - майстор
Какво се прави за да се използва вътрешното тяло за конвектор? То с хладилния агент ли ще отоплява или се преработва на вода?
Тръбен датчик наричате датчика за вътрешната температура, който фабрично е във вътрешното тяло, или?

Тема "Проблем с пластинчат топлообменник на термопомпа самоделка gree fairy 24000 btu" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: