Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
resistbody - майстор
Поръчах 105-ца с 30-те пластини, обем 1.5л, 50% повече от заводска аналогична алтерма.. но моят работи с кг и отгоре повече та реших да взема по-голям ТО... Поговорихме доста с момчето, даже проверихме капацитетите при различни условия, абе пичага излезе.. даде ми прилична фирмена отстъпка след като казах с какво се занимаваме и ще работим заедно занапред... препоръчвам ги с 2 ръце.
Цените са аналогични на Апогей, но имат наличности... на старите цени :D http://www.schiessl.bg

Та следващата стпка ще е датчик поток... почваме размиления за него.... споменатите по-горе ми предлагат един китук дето е 600грама с лопатка... цената не е висока за качествена техника... около 90лв е клиентската цена.. при поток под 10л/мин прекъсва контакта над 17л/мин възстановява... никва идея колко вода върви из отоплителната инсталация... ще се топля на Подово 700+м(16х1.5 оренжев рехау) на 11 кръга.. все още не знам дали ще има задвижки и буфер(той след като запуснем системата)


п.с.: иначе къща нямам още ама термопомпа правя... план нямах като купих рекуператора и колектора за подовото :D
Билян - специалист
Има и по малки датчици поток с рид контакт но са проблемни бях взел такъв и го изхвърлих. Кютука е по надежден. При мен дебита е 2.2куб.м при не работеща машина и 3.2куб.м при работеща
resistbody - майстор
ср фев 23, 2022 9:03 pmБилян написа:
Има и по малки датчици поток с рид контакт но са проблемни бях взел такъв и го изхвърлих. Кютука е по надежден. При мен дебита е 2.2куб.м при не работеща машина и 3.2куб.м при работеща
Мисля имаш предвид 2200 литра в час.. което е 36л./мин., което е в границите на китука.. вероятно ще оставя датчика поток след като изградя системата и направя тестове.. съвсем случайно май имам точните защити от замрзване ама ще ги изровя като остана без работа тея дни..
resistbody - майстор
Моята помпа остава да отлежава до завършване на грубия строеж... през това време запуснахме системата на съседа... той голям мерак и затова все още има пропуски, няма защита при дефроста все още, ама пуст мерак... снощи до късно време лъгахме вентилатора... панасоника е малко по-чешит от другите до сега.. ама не успя да ни се опъне.. машината е 7кв Panasoic инвертор и работи с 14кв ТО (китайски от Фригокомерс 341лв актуална цена с отстъпка), но все още не може да го бутнем да падне до 1-ва скорост.. ама е пусната преди 4 часа, та доста играчка има още
Прикачен файл:
viber_image_2022-02-28_21-15-29-718.jpg


п.с.: Всичко е негова изработка, има доста повече стаж в хладилната техника от мен, но малко му куца ВиК и го преправя 3 пъти..
LazarGanev - "Велик майстор"
пон фев 28, 2022 9:35 pmresistbody написа:
малко му куца ВиК
Вижда се от самолет :-D
шоп - майстор
пон фев 28, 2022 9:35 pmresistbody написа:
малко му куца ВиК и го преправя 3 пъти..
Ако пита мен да го преправи още веднъж.
Попитай го къде ще отиде водата ако предпазният клапан се задейства:-))))
Зорлем иска да си изгори помпата или да запали инсталацията.
resistbody - майстор
вт мар 01, 2022 3:59 amшоп написа:
пон фев 28, 2022 9:35 pmresistbody написа:
малко му куца ВиК и го преправя 3 пъти..
Ако пита мен да го преправи още веднъж.
Попитай го къде ще отиде водата ако предпазният клапан се задейства:-))))
Зорлем иска да си изгори помпата или да запали инсталацията.
Предивдено е да се сложи отвеждане, сложил тапата за всеки случай да не се изплюе.. то тоя капан го нямаше в началото, аз го накарах да го сложи..
resistbody - майстор
Та да дам отчет до къде я докарах... до никъде... отказах се от тоя дайкин за новата къща щото е твърде мощен за мойте топлозагуби.. междувременно закупих още 2 такива работещи и за нещастие 2 неработещи, всички монофазни...

Та сега единия ще ходи у кумеца, а другия на сегашната къща... малко е е експериментално.. единия е 11.2кв(RZQ100) на отопление и ще е с K95-18 топлообменник, другия е 14кв(RZQ125) на отопление и ще е с K105-30... та ще видим кой как се представя с по-малък и по-голям ТО..
Ще стягам и една с 18-ка японски климатик за апартамента на братчеда, ама чакам да докарат маломощни ТО, че сега нямат мойте хора..

Тема "Самоделна термопомпа въпроси ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: