Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
speka_rs - майстор
нед фев 20, 2022 1:20 pmresistbody написа:
Това е от друга тема..
Каква ти е машината инвертор ли е ? Аз заради инвертора не искам да прекалявам с големината на ТО.. евентуално може да взема 105 30 пластини..
Според мен на 24ка инвентор 105 - 26 пластини му е добре. Така че на твоята машина поне 30 пластини, за 34 вече трябва да кажат по-разбиращите от мен хора.
resistbody - майстор
нед фев 20, 2022 2:29 pmБилян написа:
Не е инвертор,но нямах вътрешно тяло и сложих ресиверза всеки случай. За запояването нямаш грижа неръждавейката е лош проводник на топлина и става лесно .
Премери обема на вътрешния топлообменници и по това се води сметнат е да работи с този обем.
Мерих вътрешното 0.9 литра, но е от 10кВ машина, моята е 12,5кВ(на изпарител), та завиших с 25% и се получу 1.1литър..
105-иците са съответно
общ обем | Фреонова част
105-26 2,675 1,3375
105-30 3,103 1,5515
105-34 3,531 1,7655

Та смятам да взема 30-те пластини...

При русанците гледам много големи ТО слагат.. и масово казват 0.2м2 на киловат... което в моя случай отива 2,8м2.. а такъв ТО е доста над 14-те ми киловата на макса на машината... която според мен е твърде мощна и така или иначе ще цикли поради ниските планови топлозагуби.. да се надяваме че ще губим малко топлина.. 20см ЕПС / 10см XPS на финдамента/ 8см под подовото / дограма 92мм с 3-ка пакет и 3 уплътнения... и 3 врати до влизането в "апартамента"
шоп - майстор
@resistbody, тази ТП реверсивна ли ще е?
Лятото ще се охлаждаш ли с нея?
resistbody - майстор
пон фев 21, 2022 4:12 amшоп написа:
@resistbody, тази ТП реверсивна ли ще е?
Лятото ще се охлаждаш ли с нея?
Евентуално да
шоп - майстор
Това трябва да го решиш и ако ТП ще е реверсивна си сметни скоростта на фреона в ТО за да може да се връща маслото в компресора.
В темата ТП вода вода всеки може да си направи сам Боян подробно е обяснил как се смята и под какви м/сек става опасно.
Билян - специалист
Слагай 30 пластини не е много по голям от оригиналния и ще стане добре
resistbody - майстор
пон фев 21, 2022 8:35 amшоп написа:
Това трябва да го решиш и ако ТП ще е реверсивна си сметни скоростта на фреона в ТО за да може да се връща маслото в компресора.
В темата ТП вода вода всеки може да си направи сам Боян подробно е обяснил как се смята и под какви м/сек става опасно.
Търся да прочета и ще заръчвам да се свршва вече... тя темата 135стр бая ровене ще има..
шоп - майстор
Можете да ползвате разширната търсачка и да напишете име на автора ( Боян) и ключови думи в темата
resistbody - майстор
Намерих го след малко ровене... после ще чета, да поработим малко първо viewtopic.php?f=23&t=45126&start=1020#p949505
Ето го като линк

Иначе моята машина реално е 1:1 със алтерма първо поколение ... та ще се поразровя да видя дали ще намеря с какъв ТО са заводски...
Аналогична Алтерма е с 1литър на водна част на ТО, следователно и толкова обем за фреона... колкото сметнах че е и обема на вътрешното тяло на климатика...
Значи 26-те пластини е напълно достатъчен със свойте 2.675 литра общ обем - т.е. по 1.3л,което е 30% над заводските данни..
Само не знам защо са с 1кг по-малко фреон...

А за смятането няма как да го направя, че не намирам данни за компресора..

Та въпроса е 26 или 30 пластини... по -голям няма смисъл, даже 30-то мисля е голям, но машината има много газ та няма да има нужда от дозареждане...

Тема "Самоделна термопомпа въпроси ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: