Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
arxd129 - специалист
Още кадри от "В" . НАНАГОРЕ



Прикачен файл:
4 ot B i nagore.JPG

Прикачен файл:
5 ot B i nagore.JPG
5 ot B i nagore.JPG (103.85 KиБ) Видяна 725 пъти
Прикачен файл:
6 ot B i nagore.JPG
6 ot B i nagore.JPG (107.9 KиБ) Видяна 725 пъти
Прикачен файл:
7 ot B i nagore.JPG
7 ot B i nagore.JPG (106.3 KиБ) Видяна 725 пъти



А това е кадър, който най-фокусирано показва отвора 30/200 мм


Прикачен файл:
20 B i nagore.JPG
arxd129 - специалист
Още малко кадри:



Кадрите са в "В". Камерата гледа нанадолу.





Прикачен файл:
10 B i nadolu.JPG



Прикачен файл:
13 B i nadolu.JPG



Някаква рифелова арматура /арматурно желязо номер приблизително N16/ се вижда. Останало е желязото във "В" - върху моята подова бетонна плоча.
Там долу - последното видимо нещо е плочата на пода ми. Предполагам, де.

Дупката, която влиза от "А" на съседа под мен в "В", също се забелязва. Но все ми се струва, че таванната плоча НА СЪСЕДА също затапва отгоре неговият отвор "А". Всъщност - предполагам, де.
arxd129 - специалист
Варианти за справяне с проблема?

Ето моя вариант: С бетонни коминни тухли 30/50 см.



Прикачен файл:
11.jpg


С този вариант се вмествам в отвора 35/35 в плочата. Отворите "В" и "С" ще са с размери 13/21 см. С еднакви по размер отвори ще са.


Прикачен файл:
16.jpg
16.jpg (81.16 KиБ) Видяна 672 пъти


Прикачен файл:
14.jpg

Моля за забележките ви. И особено - за препоръките ви.

А вариант с такива тръби съществува ли? Изпълним ли е?

https://mr-bricolage.bg/dimootvod-m-f-m ... n/p/931125
arxd129 - специалист
Здравейте,

Принуден от следните пет обстоятелствата:


1. Отвор в долната (подовата) плоча 35/30 см;

Тази снимка е стара. В смисъл - съществувалите коминни тела вече са изцяло премахнати.
Прикачен файл:
150011.jpg




2. Отвор в таванната плоча 34/31 см


Прикачен файл:
150022.jpg






Прикачен файл:
160033.jpg




3. Височина 262 см /между пода и тавана/;

4. Липса на съосие между бетонните коминни тела, с които са изградени вертикалните въздуховоди на етажа под мен и етажа над мен. Несъосността между вертикалните въздуховоди под и над моя етаж е по около 5-6 см – във всяка от двете посоки;


5. Абсолютна ограниченост на пространството за изграждане на комина, произтичащо от наличието на подова и таванна плоча. И от отворите в тях.




съм се спрял на следната идея за изграждане на вентилационен вертикален път от етажа под моя апартамент - до етажа над моя апартамент.



Прикачен файл:
16.jpg
16.jpg (81.16 KиБ) Видяна 549 пъти




Та... Трябва да се зазидат едно над друго 13 броя бетонови двойни вентилационни тела 30/20/50 см.

Нека условно ги номерираме с номера от 1 до 13, в зависимост от височината, на която трябва да се зазидат.
Като при най-ниската бетонова двойна коминна тухла (тухла номер 1) трябва да измисля как „да съосна“ въздуховодите на етажа под мен с оста на коминните тухли, които ще зидам на моя етаж.
А за най-високото двойно вентилационно тяло (тухла номер 13) – трябва да измисля как „да го съосна“ с вертикалните въздуховоди над моя етаж. Да припомня само, че моят етаж е на кота около 31 м над кота плюс/минус 0.00 на сградата.
Та…Да питам знаещите. И патилите.

В каква последователност, в какъв ред на номерата им, трябва да започна да зидам тухлите? Отговорът на въпроса ми само на пръв поглед е елементарен. Но, замисляйки се над конкретните неотменими обстоятелства – аз не намирам отговор. Акълът ми не стига.
Ако някой е сърбал такава попара – моля да сподели.
Търся помощ.

Тема "Вентилационен комин за абсорбатор - молба за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: