Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
infomar
Ще правя експеримент с електродвигател за перяща прахосмукачка и гледам, че от него излизат два кабела. Работи на 220 волта.
Има ли някаква особеност при запускане, ползва ли се електроника или каквото и да е или директно се свързва и тръгва?
Може ли да се закрепи термо сонда към кожуха на двигателя и когато се загрее примерно до 60 градуса, да се изключи с цел предпазване от прегряване?
Насочил съм се към този тип защото гледам че имат вграден вентилатор на двигателя. Другите са двойно по-евтини, но не знам до колко ще се загряват. Вентилатора на двигателя смуче или нагнетява въздух за охлаждането му?
Този вакуум от номинално смукателно налягане - 22 kP/22000pascal къде предполагате че се дава - на входа на кръглият отвор от където смуче ли?


Прикачен файл:
Snap2144132239.jpg
Snap2144132239.jpg (58.03 KиБ) Видяна 1015 пъти
zz_stefanov - майстор
Директно 220 на двете 'жици'. Завърти го и ще разбереш. Е първо го укрепи. :)
MamaMy - майстор
Нямаше нужда да се набутваш със скъпия мотор. Евтиния върши същата работа и почти не загрява. Там мотора се охлажда с въздуха който засмуква.
zz_stefanov - майстор
Той искаше да поддържа подналягане в някакъв обем, та охлаждащия поток ще спре.
infomar
Въздухът ще се засмуква от него и ще излиза от обема през ламинарен филтър. Няма да се задържа вътре в обема. Ще има движение на въздуха. Трябва ми да не загрее поне 30-40 минути.
Въздухът ще излиза с въздушен поток 180 м3/час и скорост около 0,5 м/с. предполагаемо...

Тема "Електродвигател за перящи прахосмукачки - има ли особености при свързване в мрежата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: