Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
torbalan - Дървен философ
съб авг 06, 2022 3:57 pmsilent написа:
...
За толкова е имал пари....
Дали?
silent - майстор
Предполагам....нали не искаш да кажеш че най-добрата термопомпа е грее....ако мислиш така аз не мисля да те убеждавам в друго...
torbalan - Дървен философ
съб авг 06, 2022 7:11 pmsilent написа:
Предполагам....нали не искаш да кажеш че най-добрата термопомпа е грее....ако мислиш така аз не мисля да те убеждавам в друго...
Никъде не съм казал, че са най-добрите. Помисли за съотношението цена/качество.
silent - майстор
За мен грии е не лоша евтина марка....и ако аз трябва да купувам вероятно бих я предпочел пред лг и самсунг , но това не я прави по добра ....а ако разполагам с достатъчно пари и не съм такава сръндза въобще няма да ги слагам в списъка тези марки...
Фитилчо - майстор
съб авг 06, 2022 3:57 pmsilent написа:
съб авг 06, 2022 2:44 pmtorbalan написа:

Накрая се спря на GREE.
За толкова е имал пари....
Баш точно ! :wink:
Цената е на половина от истинските маркови машини! 9-ка сплит е 6К лева.
И после почваме с оправданието= цена-качество, съотнощшение бля бля...
А истината е- за толкова е имАл парА! :lol:
gruio - специалист
съб авг 06, 2022 2:44 pmtorbalan написа:
съб юли 16, 2022 4:12 amgruio написа:
...Дразнят ме режимите на размразяване - няма проблеми със замръзване но го прави тъпо и както си реши. Мисля че отчита някак съпротивлението от мотора на перката и като има повече консумация си мисли че е задръстена и размразява, и когато духа го прави по-често сякаш....
Следи температурната разлика на вход/изход на топлообменника. Като се заледи, температурсата разлика става малка и се налага размразяване.

300 лева за ток на месец, при условие че си с ел. бойлери, никак не звучи лошо.

А по темата - мой колега реши да слага термопомпа въздух-вода. Доста време отдели да проучва и да чете.
Накрая се спря на GREE.
Малко "ъпдейт" - по средата на лятото плащам 100 лева та е повече от ок за мен зимния сезон. Някой ден може и да се прежаля за БГВ-то, но ще изтече доста вода до тогава, пък може и БГВ-то да е на друго жилище. Честно казано не знам дали си струва, като само бойлера ще се изплаща поне 2 години, за ремонт на две бани да не говоря, а и не върви да ги слагам в сметките, но са си пари като поне една "маркова" термпо-помпа. За сега съм повече от доволен - изпълнява целта за която е монтирана повече от добре, ще видим за колко години.

Не мисля нищо да следя, само увеличавам градусите като падне под -5 ако има проблем има на кой да звъня да я оправя. Аз съм обикновен консуматор.
gruio - специалист
съб авг 06, 2022 7:11 pmsilent написа:
Предполагам....нали не искаш да кажеш че най-добрата термопомпа е грее....ако мислиш така аз не мисля да те убеждавам в друго...
По твоята логика само скъсаняците купуват термопомпи, гъзарите карат на конвектори, електрическо подово и бойлери. Защо да се занимават с глупости като могат да си плащат тока? Само някой който няма пари би дал за термопомпа като цяло. За толкова имат пари явно.
silent - майстор
Нищо такова не искам да кажа....искам да кажа че който парите не го бъркат си купува АМГ....който няма толкова много си купува шкода а скъсаняците хващат влака....
nork - специалист
пон авг 22, 2022 6:38 amsilent написа:
Нищо такова не искам да кажа....искам да кажа че който парите не го бъркат си купува АМГ....който няма толкова много си купува шкода а скъсаняците хващат влака....
Ти кой "патрон" си :?:
АМГ или влаков....... :axe:
Или НАП на форума :lol:
И да, има хора които не смятат, че са "боядисани канарчета" като отиват при великите ОВК мастъри дето не познават цифрите и търсят алтернативни методи и решения.
silent - майстор
квот съм искал да кажа съм казал кой разбрал разбрал.....

Тема "Избор на термопомпа - производители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: