Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
gruio - специалист
пон авг 22, 2022 6:38 amsilent написа:
Нищо такова не искам да кажа....искам да кажа че който парите не го бъркат си купува АМГ....който няма толкова много си купува шкода а скъсаняците хващат влака....
Ами не е точно така. Който има пари за АМГ ги инвестира в нещо и го возят във ВАГ. И може би има 911 или нещо подобно за удоволствие. Виж ако си балканец и крадеш еврофондове е нужно да се покажеш.
Гледаш в чуждите канчета, а най-вероятно нямаш пари и за грее-то.

Ти каква термопомпа имаш да знаем къде да те класираме:
1. Хубава - каквото и да е това, но да кажем над 20к - АМГ
2. Посредствена около 10к - Шкода
3. Никаква - най-обикновен скъсаняк който си позволява да дава определения.

Съвсем сериозно питам, и очаквам отговор. Може би някой от редовните във форума може да отговори вместо теб.
silent - майстор
Значи хич не съм длъжен да ти давам обяснения или да се прехласвам помпата ти....като толкова те интересува хорското мнение и искаш да блестиш да се беше поохарчил още за нещо по лъскаво.... :-D :-D :-D
gruio - специалист
пон авг 22, 2022 7:31 pmsilent написа:
Значи хич не съм длъжен да ти давам обяснения или да се прехласвам помпата ти....като толкова те интересува хорското мнение и искаш да блестиш да се беше поохарчил още за нещо по лъскаво.... :-D :-D :-D
Хич не съм ти искал комплесаркото мнение за моя избор. То и глупавите ти коментари не бяха за мен, но ти държиш да го изкажеш.
За това и питах - обикновенно скъсаняците без пари дават такива крайни определения "за толкова имал пари".

Гледам в другата тема мъкнеш пелети, та явно си в категория 3(според твоите определения) - акъл много, ама джоба скъсан. :-D
Как така все умните и красивите правите сметка на чуждите пари много добре, а с всичкия този мозък не можете да изкарате за себе си е мистерия.
silent - майстор
Няма да ти влизам в тона и слабо ме интересува мнението ти...ако знаех че термопомпата е покупката на живота ти.....щях да бъда по деликатен....жив и здрав....
gruio - специалист
пон авг 22, 2022 8:55 pmsilent написа:
Няма да ти влизам в тона и слабо ме интересува мнението ти...ако знаех че термопомпата е покупката на живота ти.....щях да бъда по деликатен....жив и здрав....
Пак се изказваш неподготвен. Тона го задаваш сам без да осъзнаваш че си скъсаняк(това пак по твойте определения) и не можеш да си позволиш да говориш по този начин. Сигурно никак не е лесно да носиш такива комплекси, но го прави като всеки нормален комплексар - изкравай си го на семейството.
silent - майстор
Абе грую кой вятър те довя от кой хоремаг те докара....стегни се бе пич ....тейк ит изи...живота е хубав когато не го вземаш на сериозно.... На жена ти да бях скочил кат че ли по щеше да го преживееш отколкото лоша дума за помпата ти която аз реално не съм казал... :-D :-D :-D :-D дори напротив...ма кой да чете...чукча писател не читател....скъсаняк е твой епитет ...аз само го изполвах ....ма и тва не помниш....с най добри чувства ти пожелавам да боднеш догодина един зубадан - потърси в гугъл ако не знайш ко е.... и да свършат тези твои мъки драми и съмнения.....добре че не съм покрай теб на маса...и някой шамар щях да отнеса сигурно.....ха ха... :-D :-D :-D
gruio - специалист
пон авг 22, 2022 10:31 pmsilent написа:
Абе грую кой вятър те довя от кой хоремаг те докара....стегни се бе пич ....тейк ит изи...живота е хубав когато не го вземаш на сериозно.... На жена ти да бях скочил кат че ли по щеше да го преживееш отколкото лоша дума за помпата ти която аз реално не съм казал... :-D :-D :-D :-D дори напротив...ма кой да чете...чукча писател не читател....скъсаняк е твой епитет ...аз само го изполвах ....ма и тва не помниш....с най добри чувства ти пожелавам да боднеш догодина един зубадан - потърси в гугъл ако не знайш ко е.... и да свършат тези твои мъки драми и съмнения.....добре че не съм покрай теб на маса...и някой шамар щях да отнеса сигурно.....ха ха... :-D :-D :-D
Проблема не е в какво си казал за помпата ми, защото не си казал нищо. Проблема е че си позволяваш да даваш определения и заключения за някой какво си бил купил и "че за толкова има пари" относно човека с грее-то. Че да определяш кой бил скъсаняк и кой не, при положение, че ти самия явно не разполагаш - тоест ти нямаш авторитет да раздаваш такива мнения и е редно да си знаеш мястото вместо да гледаш в канчето на хората след като си един обикновен скъсаняк. И за шамарите си прав - ясно са ти били малко като подсрастващ иначе няма да се изпускаш така публично и имаш нужда. И за такива ел. хора важи правилото "мачкай за да те уважават" и за съжаление сам се слагаш при тези които трябва да се мачкат. Ти даже не помниш какво си писал, прочети си мнението за шкодите и влаковете.

А пари за по един зубадан печеля за 30-45 дни, но не мога да си го позволя. Не очаквам да разбереш какво искам да кажа. А тук писах само за да споделя лично впечатление, ако утре сгъне нямам проблеми да нахраня скапан продукт.

Ае бягай да провериш дали не са поели влага пелетите от последните дъждове.

Някой модератор няма ли да изтрие всичкия спам, включително и моя.
silent - майстор
След такъв коментар който признавам си недочетох до края мога само да се ухиля и да кажа че всеки си заслужава мъката :-D :-D :-D ...не си ми интересен ...забавлявах достататъчно.... :-D :-D :-D
Аз пък искам модератора нищо да не трие....за да си увековечен за поколенията ...да те четат препрочитат и надъхват за живота....
:-D :-D :-D
Chefo77 - майстор
Аз пък не вдявам защо се захапахте. И двамата нямате Gree, и двамата не биха си взели Gree, но единият се къса да ги защитава, другият да му опонира...
brum - майстор
Ще се включа и аз. Не е до производител, а до качество на изпълнението. То има два аспекта - колко надеждност и ефективност.

За ефективност - отрваряш, четеш и избираш.

За надеждност - ей тук може да е полезен форума. Хора които се занимават с това могат да споделят тяхното виждане за кое е нажедно и кое не е.

И моят избор беше LG Therma V split с R32 фреон. Аргументите:
  • За надеждност - от хората дето ги инсталират чувам, че от вътре били с части като (май, не помня вече) Mitsubishi, т.е. читави. Имат си и 3 години гаранция, което ме устройва.
  • КОП-овете в режимите в които ме интересува бяха с малки разлики от лъскавите модели (Panasonic Aquarea).
  • Имаха малки термопомпи. Мен по сметки ми трябва 5-6-7 киловата мощност. Взех 9 киловата защото 5, 7 и 9 киловата бяха на близки цени и като ги гледам едно и също желязо. Отделно от това ги имаше налични.
  • Цената за предлаганите параметри беше съвсем приемлива на фона на алтернативите.

Та да върнем темата малко по същество. Няма стандартен идеален вариант. Идеалният вариант е според критериите, а те при всеки са различни. За един Gree е идеално, за друг Panasonic, за трети Mitsubishi.

Тема "Избор на термопомпа - производители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: