Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
nelina_london - специалист
Търсих тема към която да се прикача само за един въпрос ,но , уви ,не намерих .
Става дума за каталожните данни за консумация на каналните машини .Включвам ги рядко ,само когато трябва да свалят температурата от 26° на 25° ,при външна температура 33°-38° .Загледах се в наличната таблица и не успях да разбера в режим А на охлаждане какво обозначават с 27/19 ? И въпросният power input ми изглежда нереална цифра .Прилича ми на максимум консумация .

Прикачен файл

Screenshot_20220816-090418_Gallery.jpg
Lutchezar - майстор
От други ръководства:
indoor temp. 27°C DB, 19°C WB; outdoor temp. 35°C DB, piping length 5 m.

The dry-bulb temperature is the temperature of air measured by a thermometer freely exposed to the air, but shielded from radiation and moisture. DBT is the temperature that is usually thought of as air temperature, and it is the true thermodynamic temperature.


The wet-bulb temperature is the temperature read by a thermometer covered in water-soaked cloth over which air is passed. At 100% relative humidity, the wet-bulb temperature is equal to the air temperature; at lower humidity the wet-bulb temperature is lower than dry-bulb temperature because of evaporative cooling.
nelina_london - специалист
Значи 27 ° при 100% влажност ,при 50-60% влажност ,ще е някъде около 24°-25° .
Много благодаря !
Lutchezar - майстор
По скоро 27/19 е някаква константа, взаимосвързани са 2те стойности по някаква логика, 27 на сухо и 19 на 100%, нещо като цел при външна 35 на сухо в случая, в другите режими целта е същата, но външната температура е друга, затова и разходът е по-малък
nelina_london - специалист
Ох ,ама и аз какви ги пиша ...обърнах цифрите..
С една дума ,данните при летния режим ,изобщо не са полезни ,като тези от зимния .
А ,аз си мислех ,че това 27/19 има отношение към вътрешната температура и не успявах да загрея ,защо фигурира и при по-ниски външни летни температури .
Lutchezar - майстор
Защо да не са полезни, имаш си база за режим охлаждане, другото си е режим отопление, на практика 2 машини в 1, всяка с нейните си параметри.
nelina_london - специалист
Да перефразирам ,че не са ми толкова полезни като зимните ,защото много зависят от влажността вън и вътре .Да ,служат за някакъв ориентир на върховата консумация ,макар и условна .
Lutchezar - майстор
Този климатик прави ли логове някъде?
nelina_london - специалист
Ако визираш следене на консумацията ,чрез WiFi модул ,няма такава екстра .Всъщност , можело е с отделен модул ,но вече е късно -и двата са вградени в тавана . Включени са и директно в ел мрежата ,т.е. и натметър на контакта не мога да сложа .Единствената опция е смяна на отделните им предпазители в таблото със замерващи ,но е безмислено да харча средства .
Просто ,съм седнала да смятам консумацията за отопление и охлаждане на годишна база и ми бе интересно какви са тези големи цифри в каталожните данни на режим охлаждане .
Lutchezar - майстор
А имате ли нещо което измерва и записва температура и влажност в всяко помещение? Или само рекуператора прави логове?

Тема "Разчитане на техническите данни на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: