• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
B0t - специалист
Здравейте, някой продава ли 5кОм високотемпературен датчик за соларна система? Причината е, че контролера не поддържа друг тип. Спешно ми трябва за София.
brum - майстор
Няма "високо температурен датчик 5 килоома". Най-вероятно ти трябва стандартно 5kOhm NTC. А такива под път и на път.
B0t - специалист
чет ное 10, 2022 1:47 pmbrum написа:
Няма "високо температурен датчик 5 килоома". Най-вероятно ти трябва стандартно 5kOhm NTC. А такива под път и на път.
Стандартните могат да мерят до към 105гр (тези, които ги продават за климатици, такъв и съм сложил, но контролера го отчита в грешка някъде над 95гр и спира помпата). Високотемпературните мерят до 180, 200, 250+ градуса.

Нещо ето такова ми трябва, https://www.ebay.de/itm/114775747753?_t ... %3A2047675, но не ми се чакат две седмици за да дойде.
LazarGanev - "Велик майстор"
А какъв е контролера, производителят няма ли? Или и той е от ebay?
B0t - специалист
чет ное 10, 2022 5:10 pmLazarGanev написа:
А какъв е контролера, производителят няма ли? Или и той е от ebay?
За контролер използвам вграденият такъв в термпопмпа LG Therma V 9kw. ТПто е на 2 години, но се води от по-старите модели, които работят само с 5килоомови датчици. По-новите им модели вече работят с както ми се струва по-разпространените 1килоомови датчици тип Pt1000.
LazarGanev - "Велик майстор"
Вносителят трябва да има резервни части и за старите модели
preslav - майстор
https://elimex.bg/product/48223-termistor-ntcm-5k-b3470 - дават го уж до 125 градуса, но не знам подробности за характеристиките му.
brum - майстор
чет ное 10, 2022 4:22 pmB0t написа:
Стандартните могат да мерят до към 105гр (тези, които ги продават за климатици, такъв и съм сложил, но контролера го отчита в грешка някъде над 95гр и спира помпата). Високотемпературните мерят до 180, 200, 250+ градуса.
Записвам си. Благодаря за пояснението!
B0t - специалист
чет ное 10, 2022 7:00 pmLazarGanev написа:
Вносителят трябва да има резервни части и за старите модели
Питах, нямат :)

Иначе, управлението за сега си работи стига сензора да подава информация. Но, трябва да обновя софта на управлението, и тогава би трябвало да се появи и меню с настройки за контролера на солара, че сега работи по някакви по подразбиране зададени фабрично. Активацията на контролера става чрез пинове на платката на ТП.
B0t - специалист
Намерих сондите и ги монтирах. Но, контролера не става. Над 90 и нещо градуса при колектора, ако контролера не е пуснат, даже и да го пусна помпата не тръгва и избива грешка. Така е програмиран, че вместо да пусне помпата, че да завърти водата и да разтовари колектора контролера не я пуска а бие грешка. Ако захраня отделно помпата и тя тръгне, след като свали градусите под 90 после контролера и помпата си работят както трябва. Не мога да разбера логиката, но така работещ не ми върши работа, и ще купувам друг.
  • 1
  • 2

Тема "Търся 5кОм високотемпературен датчик за соларна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: