Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
pavlinp - напреднал
Вентилатора работи сравнително тихо и звука на компресора определено се чува,пък и съм го изместил в средата на стаята то и като го пипнеш се усеща
pavlinp - напреднал
След 4 часа чакане техника дойде.Без нищо -ни отвертка, мултицет нищо.Никакъв опит да провери поне нещо.Като разбра случая каза "Ааа, аз тоз проблем не мога да го реша тук." Иска да му го нося аз в сервиза ,защото трябвало да му мие вентилатора с водоструйка и после да действал.Пак уточнявам че хладилника е side by side и ми призлява като се замисля как ще го мъкна по тесните стълбища.Ако имате опит с такива сервизи или ако някой от вас е такъв техник-всички ли така действат ,или има и такива които ще свършат работа на място,все пак може да е нещо дребно,пък аз вентилатора и сам мога да го измия/става въпрос за вентилатора на компресора/Да знам дали да търся друг просто.
kozl - майстор
пет яну 27, 2023 4:06 pmpavlinp написа:
става въпрос за вентилатора на компресора/Да знам дали да търся друг просто.
Има вентилационен бокс. В него е изпарителя и вентилатора, който прекарва въздуха през ламелите и прави топлообмен и вентилационен оборот към фризерната и към хладилната камера.
Вент.бокс на LG - вид разглобен:


Изображение
Изображение
Изображение


Вентилатора при компресора е друг.


Изображение
nasttii - специалист
Премери нагревателя,термо защитата и датчиците вътре дето си снимал изпарителя.Провери вентилатора вътре дали върти и този дето е до компресора.Почисти кондензатора(радиатора до компресора който се охлажда от вентилатора.
kozl - майстор
пон яну 30, 2023 9:01 pmnasttii написа:
Премери нагревателя,термо защитата и датчиците вътре дето си снимал изпарителя.Провери вентилатора вътре дали върти и този дето е до компресора.Почисти кондензатора(радиатора до компресора който се охлажда от вентилатора.
Още един писател у форумо :roll:
pavlinp е автора на темата и агрегата му е Daewoo. Но снимки от неговия хладилник няма, по неизвестни за мен причини.
За това показах снимките от моите неволи с подобен агрегат (LG). Но при мен проблема беше от запушен дренаж от някаква черна гняс, която е изтекла от спукан мех, в който мех е изкарала към 10 години преди да се спука. И проблема бе, че доста трудно се справих с почистването на изтеклото.

Тема "проблем с хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: