Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
chapara - майстор
пон яну 23, 2023 3:48 pmkozl написа:
пон яну 23, 2023 2:24 pmchapara написа:
пон яну 23, 2023 1:20 pmpavlinp написа:
Да no frost e.Забравих да кажа ,че компресора включва 15-20 минути след включването в контакта и то някак си на пресекулки-не знам как трябва да е нормално.
Той компресора не се спира и пуска с контакта, а с копчето за реглаж на температурата, като го поставиш на нула!!!
Чапи къде го това копче :?
Аз съм с LG no frost и няма такова копче :wink:
:shock:

И всяко вклч/изклч е с контакта :?
kozl - майстор
Ми да. Т на фризера се гласи със софт бутон и мога да избирам от -15 до -23 по свтетодиодна индикация. Хладилника "краде" от суденото на фризира, чрез клапа свързана с термозадвижка, работеща на принципа на температурно разширение. Няма електрическо у-ние в тази клапа - термо механично е. Така, че дори да завъртя ключа за регулировката на Т в минимум за хладилната част, това няма да изключи охлаждането.
kozl - майстор
пон яну 23, 2023 6:28 pmchapara написа:
Не си сигурен :wink:
За кое не съм сигурен?
chapara - майстор
Карай, прочетох го по задълбочено и сигурно в твоя случай си прав :wink:
Junak - майстор
пон яну 23, 2023 3:52 pmkozl написа:
пон яну 23, 2023 3:39 pmJunak написа:
Не ти работи размразяването. Таймер, термостати или нагреватели.
Възможно е.
А имаш ли представа коя Т управлява компресора и вентилатора - тази в хладилната част или тази във фризера?
Според мен е тази във фризера.
Изпарителя, вентилатора и нагревателя са в задната част на фризера. При някои модели са между камерата и хлад. част. Термостата управлява само фризерната част. В хладилната праща вентилатора. Обикновено има механична клапа, но има и клапи с електронно управление. Вентилатора работи постоянно. Спира само при отваряне на вратата на фризера и по време на размразяване.
pavlinp - напреднал
Благодаря за мненията!Ако може да задам още няколко въпроса относно размразяването след като Yunak ме насочи към него.Отворих задната стена да видя изпарителя.За около 20 часа работа има само лек скреж,като по долната част на тръбичките има замръзнали капки,това дали означава че работи размразяването/направих снимки но не мога да ги кача защото били твърде големи/.Ваничката отзад в която се събира вода е абсолютно суха,не знам като капе водата веднага ли се изпарява/тя не е върху компресора/,маркучето не е запушено.Има ли определено време на което се включва размразяването или зависи от температурата?Може ли да речем таймера или термостата да сработват от време на време/за нагревателя ясно че не може/,защото няма никаква закономерност-един път работи 5-6 часа един път 20.Просто искам да си обясня процеса,защото аз също се занимавам със сервиз,само че на съвсем друга техника и знам че като не разбираш процеса който тече в устройството никога не може да решиш проблема.Така или иначе съм се обадил на техник,но той ще дойде в петък пък и не знам що за техник ще бъде.
Junak - майстор
вт яну 24, 2023 9:22 ampavlinp написа:
Благодаря за мненията!Ако може да задам още няколко въпроса относно размразяването след като Yunak ме насочи към него...
Имаш Л.С.
kozl - майстор
вт яну 24, 2023 9:16 amJunak написа:
Изпарителя, вентилатора и нагревателя са в задната част на фризера. При някои модели са между камерата и хлад. част. Термостата управлява само фризерната част. В хладилната праща вентилатора. Обикновено има механична клапа, но има и клапи с електронно управление. Вентилатора работи постоянно. Спира само при отваряне на вратата на фризера и по време на размразяване.
При LG-то вентилатора стана по-шумен от компресора. На практика аз чувам вентилатора кога работи. За това зададох въпрос как автора разбира, че работи компресора.
Компресора работи ли без вентилатора?
brum - майстор
пон яну 23, 2023 3:44 pmkozl написа:
Аз съм с LG no frost от преди над 15 г. Когато отворя вратата на над 5 см процеп от другата страна на пантите, агрегата спира да охлажда. Като затворя вратата мисли известно време под минута и тръгва. Не ми се е случвало да работи на пресекулки.
По същият начин е и Samsung-а (модерният). Инверторен е и цяла нощ върти на 60-80 вата. Без прекъсване. Сутринта му отварям вратата и компресора спира. Следях му консумацията и го забелязах, че почти не се чува иначе кога работи и кога не.

Тема "проблем с хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: