Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
pavlinp - напреднал
Здравейте,
Става въпрос за хладилник Daewoo с две врати.От 16 години работи без проблем-никога не е изключван.Преди два месеца забелязах че стените отпред които се подгряват за уплътненията на вратите парят и така се усетих ,че компресора работи постоянно.Изключих хладилника за един два часа-след това тръгна и работи до оня ден без проблем,когато се размрази и компресора спря да работи.Релето е изправно.Смених кондензатора/5 mf/-тръгна .Работи 5-6 часа и пак спря.Пак го изключих за няколко часа ,включих и оттогава около 20 часа работи нормално.Някой има ли идея какъв му е проблема?
Фитилчо - майстор
Може да няма достатъчно фреон?
pavlinp - напреднал
Сега забелязах ,че под предния ляв крак има кафеникава локва
kozl - майстор
Локвата може да е от преливане на дренажната тава при разтопяване на обледяването.
А хладилника no frost ли е?
pavlinp - напреднал
Да no frost e.Забравих да кажа ,че компресора включва 15-20 минути след включването в контакта и то някак си на пресекулки-не знам как трябва да е нормално.
chapara - майстор
пон яну 23, 2023 1:20 pmpavlinp написа:
Да no frost e.Забравих да кажа ,че компресора включва 15-20 минути след включването в контакта и то някак си на пресекулки-не знам как трябва да е нормално.
Той компресора не се спира и пуска с контакта, а с копчето за реглаж на температурата, като го поставиш на нула!!!
Junak - майстор
Не ти работи размразяването. Таймер, термостати или нагреватели.
kozl - майстор
Е как съдиш кога се включва компресора?

Провери си и уплътненията на вратите. Възможно е да е имало препядствие от натрупани продукти и вратата да не е уплътнила и за това да е работил непрекъснато. Лед не можеш да видиш колко трупа, защото топлообменника е в скрит бокс. Автоматично се размразява и разтопеното изтича във ваничка, откъдето се изпарява с помоща на Т или от компресора или от допълнителен топлообменник потопен във ваничката.

Аз съм с LG no frost от преди над 15 г. Когато отворя вратата на над 5 см процеп от другата страна на пантите, агрегата спира да охлажда. Като затворя вратата мисли известно време под минута и тръгва. Не ми се е случвало да работи на пресекулки.
Преди години се запуши дренажа и фризера, който е под хладилната част натрупа лед и протече и Т не беше ни за фризер ни за хладилник.
kozl - майстор
пон яну 23, 2023 2:24 pmchapara написа:
пон яну 23, 2023 1:20 pmpavlinp написа:
Да no frost e.Забравих да кажа ,че компресора включва 15-20 минути след включването в контакта и то някак си на пресекулки-не знам как трябва да е нормално.
Той компресора не се спира и пуска с контакта, а с копчето за реглаж на температурата, като го поставиш на нула!!!
Чапи къде го това копче :?
Аз съм с LG no frost и няма такова копче :wink:
kozl - майстор
пон яну 23, 2023 3:39 pmJunak написа:
Не ти работи размразяването. Таймер, термостати или нагреватели.
Възможно е.
А имаш ли представа коя Т управлява компресора и вентилатора - тази в хладилната част или тази във фризера?
Според мен е тази във фризера.

Тема "проблем с хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: