Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
feikot - специалист
Здравейте колеги !

Тъй като съм ограничен от към време, а и от към бюджет се обръщам за съвет към вас.
Необходим ми е климатик за помещение в производствен цех, помещението е клетка с гипскартон и вата, вътре се помещава лазер (не за рязане).
Ще ми е нужен само за охлаждане (целогодишно) тъй като температурата в производствената площ е почти винаги около и над 24 градуса.

Имам климатик, който мога да демонтирам и преместя, но услугата е около 300 лв., а ако нов (примерно ариели) за 700 ще върши адекватна работа, мисля че е излишно да го мисля.

Ако някой може да препоръча модел за нуждите ми, ще съм благодарен.

Помещението е около 30 кубика (и 9ка вървши работа)

Благодаря
unicata - специалист
добре си се ориентирал, явно търсиш бюджет, но ариелито вероятно не е с включен монтаж, тогава пак си един 300лв за монтаж.
ако монтажа е безплатен взимай ариелите ако е платен монтаж/демонтаж на стария, а ако искат отделно пари за монтаж и демонтаж влизаш в олх и взимаш нещо за 150-200лв плюс монтаж и те така...
Пък като се разработи лазера да носи пари ще го обзаведеш с нещо по-читаво.
feikot - специалист
Ариелито от Метро е без монтаж. 600 лв. негова и 300 за монтаж отива 900.

https://vimax.bg/klimatici/invertorni-k ... 0-btu.html

Това мисля, че ще ми свърши работа.
feikot - специалист
Здравейте, имам един въпрос свързан с производството на климатик с марката GE (general electric), защото както знаем вече повечето марки на пазара се произвеждат в турция, тази ми е чудно дали е в китай или в най-добрия случай полша, защото от днешните промоции е най- оферта.

Ще съм благодарен някой ако има информация и я сподели

Тема "Избор на климатик в промишлено помещение за охлаждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: