Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
aquaman - помощник
Здравейте пичове, как мога да установя без да разглабям дали аспиратора ми има клапа, преди да влезе в комина? Първи етаж, а отгоре отвреме - навреме влизат миризми като се готви. Аспиратора е заустен с мека връзка. И изобщо тези клапи помагат ли? Вентилатора в банята лично го слагах с клапа, но понякога от моя аспиратор в банята замирисва...
Mitashki_MM - специалист
Ами издърпай гофрето от гърлото на аспиратора и ще видиш. Иначе ако ти е малка кухнята при рязко отваряне и затваряне на вратата клапата леко прохлопва заради въздушната вълна.
kozl - майстор
Дали има клапа или нема според мен не е важно, защото и да има тя не върши необходимото.

Има подобия на клапи пропускащи и в обратна посока и клапи затварящи почити плътно.
Пример оригиналната клапа на аспиратор Горенье пропускаше съседски миризми и се наложи да монтирам друга клапа, която да затваря почити плътно.
Има клапи, които "клапчат" при затваряне, но ими и клапи тип пеперуда с "крила" от леко фолио, които са почити безшумни.
Клапите с пружинно или гравитачно действие тип "пеперуда" освен, че може да не прилягат и уплътняват добре в затворено положение, то те може да залепнат от натрупани по тях мазнини.
Но пък форумци са писали във форума за електрически клапи, които затварят плътно и прездполагам се справят и с мазнините срещу залепване.
aquaman написа:
Вентилатора в банята лично го слагах с клапа, но понякога от моя аспиратор в банята замирисва...
Обаче аз до сега не съм срещнал проект в който вентилацията на кухнята и тоалетната да са обединени. Всички такива случаи са от ганьовския манталитет да се пъха в удобните дупки :-D
aquaman - помощник
Благодаря kozl за отговора, ще разглабям да видя каква доп. клапа мога да сложа.

А иначе - не са правени ганьовщини, и кухненската и в банята дупките за отвеждане са оригиналните - това е соц строителство, доста неща не са като хората. Не си виждал подобен проект просто... Разпределението е такова.
kozl - майстор
Предполагам си в многоетожна сграда ЕС.
Ако Ганьо не е у вас, то вероятно е некъде по етажите.
aquaman - помощник
пет май 12, 2023 6:43 amkozl написа:
Предполагам си в многоетожна сграда ЕС.
Ако Ганьо не е у вас, то вероятно е некъде по етажите.
По -скоро повечето не са променяли разпределението, и кухня и баня се включват на едно място както е при мен. Може и да са две отделни коминни тела - не знам, но е факт че в моята баня се усеща от маята кухня, а от съседи - по-слабо, само в кухнята.
chapara - майстор
пет май 12, 2023 6:43 amkozl написа:
Предполагам си в многоетожна сграда ЕС.
Ако Ганьо не е у вас, то вероятно е некъде по етажите.
:prayer: :prayer: :supz: =D> скърши ме, ама си е вярно :-D

Тема "Как да разбера аспиратора ми има ли клапа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: