Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
KingLin - майстор
Взех си от съфорумник ТП вода-вода ХОВАЛ, която не е предвидена за охлаждане. Измислих прикачената схема с кранове за да завъртам топлия и студения кръг. Оказва се обаче, че с един монтиран конвектор не успявам да стоплям достатъчно студения кръг и след известно време на ТП се включва защитата по ниско налягане. Имам предвидени още два конвектора за монтаж, но не съм готов за тях още, защото помещенията не са готови.
Първото, което е най-лесно, е да пусна студеното да върви и в подовото. Има ли нещо лошо, което може да се случи така? Сещам се за конденз, замазката е така наречената земновлажна.
Други идеи тип направи си сам?

Прикачен файл

TPreverse.jpg
TPreverse.jpg (113.92 KиБ) Видяна 1147 пъти
шоп - майстор
Защо не опиташ да пуснеш директно сондажна вода в конвекторите и да се охлаждаш буквално без пари. Със затоплената вода може да поливаш градина или трева. При мен е така.


По твойта схема едва ли ще стане, защото трябва няколко хил. м3 въздух/ч да преминава през конвекторите. Нямам представа колко е мощна ТП, но виж на външното тяло вентилаторите и данните.
KingLin - майстор
Водата излиза 16 градуса от сондажа и има страшно много пясък. След сондажа има около 40 метра хоризонтален път до резервоарите, първия от които е утайник за пясъка. Бях замислил тази схема първоначално, но след всички тия условия от топлообменника водата излиза 20-21 градуса и конвектора изобщо не включва.

Тема "Термопомпа вода-вода, заводски само за отопление, която се ползва и за охлаждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: