• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
arxd129 - специалист
Здравейте
Става дума за нов климатик.
Монтиран преди дни.
Ето снимки /на вътрешно и на външното тяло/.






Прикачен файл:
q59-k-in.jpg






Прикачен файл:
q58-k-o.jpg









Чак след като изпратих монтажниците, ми направи впечатление ел.захранването на външното тяло: Вътрешното тяло е захранено през ШВПС 3х1.5, а външното тяло е ел.захранено през комуникационния кабел /на който комуникационен кабел не мога да преценя колко са му дебели четирите жила/.

Имам и един по-предишен климатик. Работи си. Доволен съм.

Ето снимка на ел.захранването му.


Прикачен файл:
q54s.jpg








Ясно е, че ел.захранването на стария климатик е различно от ел.захранването на новия климатик. /Оставяме настрана факта, че старият климатик си има нагревател за тавата/

И двата климатика са Мицубиши.

Ето снимка на етикета на вътрешното тяло на климатика /монтиран тези дни/.

Прикачен файл:
et fh35.jpg









Има ли проблем с ел.захранването на климатиците. На новия? На стария?

Благодаря
ESPACE - майстор
Тия монтажници не го ли пуснаха този климатик след монтажа? Според инструкцията на стр.8 изглежда да са го вързали правилно.
arxd129 - специалист
чет юни 08, 2023 1:55 pmESPACE написа:
Тия монтажници не го ли пуснаха този климатик след монтажа?
Да, монтажниците го пуснаха да работи. На загряване, на 30 градуса Целзий. Работи 30 минути. И го изключиха. И си тръгнаха след подписване на протокола за монтаж.



Теа монтажници ще ме уморят; на път са да го сторят.
arxd129 - специалист
чет юни 08, 2023 1:55 pmESPACE написа:
Според инструкцията на стр.8 изглежда да са го вързали правилно.
Докато пишех, Вие сте си променил началното мнение, че външното тяло не е захранено...

Моля, къде да я гледам таз инструкция, която Вие четете. Бихте ли дали линк? Мерси.
kozl - майстор
А според тази инструкция е неправилно свързан.
Неква ганьовска икономия на кабел :?
ESPACE - майстор
Терминалите S1 и S2 са замостени с L и N във външното тяло. Не е спазена точно инструкцията за мотаж, но явно знаят какво правят.
arxd129 - специалист
чет юни 08, 2023 6:23 pmkozl написа:
А според ..... е неправилно свързан.
Неква ганьовска икономия на кабел :?
Досега ма'стор да ми е влязъл в къщата и да не е бил ганю, не се е случвало.
Затова гледам да не ми влизат у дома.

чет юни 08, 2023 6:32 pmESPACE написа:
Терминалите S1 и S2 са замостени с L и N във външното тяло. Не е спазена точно инструкцията за мотаж, но явно знаят какво правят.
Тези замоствания дето ги споменавате... нищо не ми говорят. :shock:



А и се съмнявам в знанията на монтажниците. Мързеше ги да гледат, камо ли свършат нещо както трябва; поне десет забележки за монтажа им направих по време на самата им майстория.

По същество: Ето снимка на свързването на кабелите в клемореда на вътрешното тяло. Само като им гледам как са оплитали едно в друго жилата ... :vom: :vom: :vom:

Пишман майстори :!:

Ето снимката, де:


Прикачен файл:
okabelqvane-vatre1.jpg



Тя - снимката - говори ли ви нещо по съществото на проблема със сгрешения ел.захранващ кабел?

Благодарен съм на всички за всякакви мнения, съвети и настоятелни препоръки относно окабеляването на климатика.
ESPACE - майстор
Както казах, знаят какво правят. Как са го направили е съвсем друг въпрос. Спестили са 2-3м. кабел.
Климатика работи ли? Работи. И гаранция имаш. Обаче виждам че си на път да я загубиш, ако продължаваш да ровиш.
arxd129 - специалист
съб юни 10, 2023 8:19 pmESPACE написа:
Както казах, знаят какво правят.....
Климатика работи ли? Работи.
Ами това е добре!

Останаха ми два въпроса:

1. За замостването (във външното тяло на климатика) на S1 към L и S2 към N от къде съдите; от някаква ел.схема ли (от коя)? Бихте ли ми показали и бихте ли пояснили? Или имате тези знания, понеже сте разглобявал външни тела на въпросния модел климатик? Много Ви моля, пояснете. Благодая.

2. Разбрах (от надписа върху него), че захранващия кабел е ШВПС 3х1.5 кв.мм. Като гледате показните от мен снимки на части от комуникационния кабел, можете ли да прецените, можете ли да определите какво е сечението на жилата на комуникационния кабел? Жилата на комуникационния кабел по-тънки ли са от жилата на захранващия кабел?
  • 1
  • 2

Тема "Правилно /или сгрешено/ свързване на ел.захранващия кабел на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: