Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте баш майстори и разбирачи !
Искам да ви попитам за съвет и мнения затова което съм намислил.
Целта е отопение на къща 70м2 площ (около 50 глидера радиатори H60) смятайте ТОП изолация . Таван каменна вата ,под двоен дъбов паркет 3.6см.+ корк 3мм, стени външна вътрешна изол. с Eps, 5торен стъклопакет. Долен и горен етраж отопляеми.
Идеята е следната ,но и да се доусъвършенства.

1.Инталира се неръжд. термопомпен бойлер с външно тяло и серпентина елдом 120л. (Модел :HPWH120ls)
Искам да ползвам през серпентината да топля и водата в системата с радиаторите.

Трябва да добавя към всичко това също.
1. (БС) Буферен съд.
2.(ГК) Газов котел за отопление (за план Б без ток)
3.(ВТК) Вакуумно тръбни колектори (ще слагам след година)

Въпроса ми е как ви се струва системата ще смогва ли?
Какъв буферен съд ще ми върши работа в случея и с колко серпентини?
Каква последователност и къде се свързва слънчевия колектор , газовия котел, буфера?
Какво друго ще ми трябва за инсталацията?(помпи, клапани и др.)
Помогнете с проекта , да стане 1 път.
Благодаря на всички отсега
Lutchezar - майстор
Топ изолация означава пасивна къща и нямаш нужда от тази система за отопление.
Къде географски ти е разположена къщата, как е проектирана: засенчени прозорци през лятото и огряни от слънцето през зимата, каква температура искаш да поддържаш?
Иначе все едно искаш решение за отопление на международната космическа станция.
Дай още данни.
Hursa - майстор
BaiMarin написа:
Таван каменна вата ,под двоен дъбов паркет 3.6см.+ корк 3мм, стени външна вътрешна изол. с Eps, 5торен стъклопакет.
Каква е ТОП изолацията? 3 мм корк - не звучи много топово :), дори под паркет. Петорен стъклопакет?
А защо първо да греете бойлера и от него - радиаторите? Особено при термопомпа - не изглежда добра идея.
speka_rs - майстор
Колега,

прочети още малко преди да даваш парички за глупости.
Този тип бойлери са с топлина мощност от 1.5 кВт. Като е студено ще топлят по-малко от една духалка 2 кВт.
Така че почнал си да четеш прочети за преработените климатици на (пернишки) термопомпи и бъди щаслив.

Тема "Термопомпен бойлер Елдом 120л.+ отопление на радиатори?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: