Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
hidrazin - майстор
чет юли 13, 2023 9:44 amnikosnenkov написа:
Аз не ги хуля 😀 от самото начало зададох въпроса си, дали е възможно да изтече заводски или при транспортирането.
Примера с тази марка беше на случаен принцип - аз също не бих си купил DAIKIN а друга марка но това е отделен въпрос.
Мисля че вече ти е отговорено на въпроса ти дали би могъл да изтече заводски или при транспорта.
За да изтече при транспорта трябва да има изпускащ(не добре затворен кран) или спукване по системата.
Но Непал е далече и транспорта е дълъг, така че по-скоро би изтекъл целия фреон.
А дали е възможно в завода да не са сложили достатъчно?
Ето ти производителите на климатика.
Мисля че сам може да си отговориш какъв им е качествения контрол в завода и контрола в самия процес на изработка...



:partyman:
nelina_london - специалист
Като трейлър за Индийски филм е :)
Дано на nikos му се реши проблема с допълването на фреон .
Иначе ,ако климатиците ни не бяха канални ,винаги щях да скоча на 100 V .Моето виждане е по-добре качествени ,обслужени , втора употреба уреди ,отколкото нови китайци . Вече има внос и на нови япончета и цените са по-ниски от читавите серии на Дайкин .
чет юли 13, 2023 11:41 amnelina_london написа:
Напълно съм съгласен и подкрепям.
nikosnenkov - напреднал
чет юли 13, 2023 10:07 amТрифон П.Трифонов написа:
Споко! Ясно е, че им имаш доверие.
Ние си позволихме някоя друга приказка.
Беше много поучително. И забавно. Мерси за отговорите!
preslav - майстор
След като всичко тръгне ще ми е любопитно да чуя сравнението между Теслата и ТУшибата, аз с голям кеф се разделих с 1 Осака, 2 Санга, 2 Чиго и 1 Нео. Осаката, Чигото и Неото заминаха работещи, 2-та Санга се издъниха (в прекия и преносния смисъл) на около 10 години - защо съм се мъчил не знам. Сега имам преки впечатления от 2 Грита и 4 Тошиби - още съжалявам, че се поциганих за Гритата, но поне не се подведох да си взимам Дайкин, че същия трактор (него го търпя 2 бр. в офиса, ама нито е мой, нито ми пука колко ще изкара).
brum - майстор
чет юли 13, 2023 11:41 amnelina_london написа:
щях да скоча на 100 V
Какво е 100 V?
nelina_london - специалист
А,сега ...остава и Волт да не се пише така ..
Климатиците за японския пазар са на 100 волта .
nikosnenkov - напреднал
чет юли 13, 2023 3:35 pmpreslav написа:
След като всичко тръгне ще ми е любопитно да чуя сравнението между Теслата и ТУшибата, аз с голям кеф се разделих с 1 Осака, 2 Санга, 2 Чиго и 1 Нео. Осаката, Чигото и Неото заминаха работещи, 2-та Санга се издъниха (в прекия и преносния смисъл) на около 10 години - защо съм се мъчил не знам. Сега имам преки впечатления от 2 Грита и 4 Тошиби - още съжалявам, че се поциганих за Гритата, но поне не се подведох да си взимам Дайкин, че същия трактор (него го търпя 2 бр. в офиса, ама нито е мой, нито ми пука колко ще изкара).
Днес получих изненадващо предложение от емаг, което ще обмисля. Предлагат ми да заменя климатика с чисто нов, но на тяхната марка Starlight , която до колкото успях да прочета в интернет е модифицирана TCL. Не знам последното вярно ли е. Та, ще видя дали няма да се съглася с това предложение, защото отзивите на над 180 човека са абсолютно положителни за модела Starlight ACT12 WiFi. https://www.emag.bg/invertoren-klimatik ... DPWT4LBBM/
чет юли 13, 2023 3:35 pmpreslav написа:
... Дайкин,
Е сега, на Дайкин ли ш'са убиждами, Пресли. Ауууу!
Нали знаеш, че моя Дайкин кат него няма?!
С ръка на сърцето, невероятно тих- външно и вътрешно. За тракторене изобщо не иде реч.
Няма "веене" вътре, макар да работи за много повече от предписаното- 15-16м2 срещу 68.
На 2ра предавка се е изпънал.
Пак се размечтах за Уруру, но като си спомня, че искам ТП, а той е половината от цената...
Ако ми мине за ТП, ше си го зема, ма ако пък Лазар земе та склони на оферта за Бошка, отказвам се от Дайкините в ДВ. Карбон за колата другата година.

Нико, не обичаш ли да четеш?!
Стига с тези ревюта!
https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1%80 ... D0%B3.html

Не казвам, че е по лош или по някакъв изобщо. Ако се беше информирал, нямаше да питаш така и да се двуомиш.
preslav - майстор
чет юли 13, 2023 4:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет юли 13, 2023 3:35 pmpreslav написа:
... Дайкин,
Е сега, на Дайкин ли ш'са убиждами, Пресли. Ауууу!
Нали знаеш, че моя Дайкин кат него няма?!
С ръка на сърцето, невероятно тих- външно и вътрешно. За тракторене изобщо не иде реч.
Няма "веене" вътре, макар да работи за много повече от предписаното- 15-16м2 срещу 68.
На 2ра предавка се е изпънал.
Пак се размечтах за Уруру, но като си спомня, че искам ТП, а той е половината от цената...
Ако ми мине за ТП, ше си го зема, ма ако пък Лазар земе та склони на оферта за Бошка, отказвам се от Дайкините в ДВ. Карбон за колата другата година.

Нико, не обичаш ли да четеш?!
Стига с тези ревюта!
https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1%80 ... D0%B3.html

Не казвам, че е по лош или по някакъв изобщо. Ако се беше информирал, нямаше да питаш така и да се двуомиш.
Аз на Дайкин не се обиждам, ама имайки Тошиба не се престрашавам да пробвам с Митцубиши.
Старлайт имам хладилник (наследство от щерката), в сравнение с руския трактор (Минск) е приказка, а булката хич не съжалява, че си е взела Вестел, че си търсеше точно без фризерно отделение.

Тема "Нов климатик - липса на хладилен агент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: