• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Renault 9 (L425) 1.4 Turbo, C1J 760, SOLEX DIS 32 , Renix RE 007.

В един момен предположи бобина- веднага я сменихме.
iliya_i - майстор
нед окт 29, 2023 1:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
Renault 9 (L425) 1.4 Turbo, C1J 760, SOLEX DIS 32 , Renix RE 007.

В един момен предположи бобина- веднага я сменихме.
Трифоне, смени си бензиностанцията за проба. Моята предишна C2J мАтор и карбуратор се държеше така с бензин от ОМВ и СтарПауър. С бензин от Шел и Петрол проблема го нямаше.
ivanovbg - майстор
Проверете което ти казах. Ако не се оправи разходи се до София, че от 400км само Ванга може да помогне.
По темата- по правилно заглавие (въпрос) би бил

Какви конвектори трябват за тръбите (които са положени)?
Така съвсем лесно може да се прецени, на база топлотехническото обследване на обекта, дали тръбите са подходящи (достатъчни).

Иванов, бегачката отдавна е в коша. Проблема е съвсем глупав и отстраним за ок 3 минути.
Въпросът беше да си изясня до колко си склонен да мислиш- горивен или запалителен проблем.
Стандартните елконски клишета не ме интересуват. Тези неща ги пише в Стария Завет- първата АутоДата.
Шегувахме се при дядо Вичо, когато някоя екзотика дойдеше при него, след Елкон.
Куцо, кьораво и сакато беше накупило и правеха пари, като чистят грешки- 20лв, 20лв, 20лв...
За да го "четеш"правилно, трябва да имаш и в харда- С.
ivanovbg - майстор
нед окт 29, 2023 4:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
По темата- по правилно заглавие (въпрос) би бил

Какви конвектори трябват за тръбите (които са положени)?
Така съвсем лесно може да се прецени, на база топлотехническото обследване на обекта, дали тръбите са подходящи (достатъчни).

Иванов, бегачката отдавна е в коша. Проблема е съвсем глупав и отстраним за ок 3 минути.
Въпросът беше да си изясня до колко си склонен да мислиш- горивен или запалителен проблем.
Стандартните елконски клишета не ме интересуват. Тези неща ги пише в Стария Завет- първата АутоДата.
Шегувахме се при дядо Вичо, когато някоя екзотика дойдеше при него, след Елкон.
Куцо, кьораво и сакато беше накупило и правеха пари, като чистят грешки- 20лв, 20лв, 20лв...
За да го "четеш"правилно, трябва да имаш и в харда- С.
Не че знам какво е Ел кон, то и елкрава не знам какво е. Явно са някакви варненски ишириети.То и аз мога да си купя рентгенов апарат и ще правя прекрасни снимки, но като ги погледна ще виждам само кокали. :-D Трябва си и знания.

Дай го тоя конвектор дет с 150 литра на час да изкара 2 киловата при 40градуса през ф16 тръба де. Какво го стискаш? Или е само в твоята глава.
нед окт 29, 2023 5:09 pmivanovbg написа:
...
Дай го тоя конвектор дет с 150 литра на час да изкара 2 киловата при 40градуса през ф16 тръба де. Какво го стискаш? Или е само в твоята глава.
Вече казах (писах), че тая няма да я бъде.
Приеми, че е само в моята глава! Който е в час с материята няма въпроси, а знае къде е конвектора.

https://www.google.com/search?q=%D0%B5% ... e&ie=UTF-8
ivanovbg - майстор
нед окт 29, 2023 5:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед окт 29, 2023 5:09 pmivanovbg написа:
...
Дай го тоя конвектор дет с 150 литра на час да изкара 2 киловата при 40градуса през ф16 тръба де. Какво го стискаш? Или е само в твоята глава.
Вече казах (писах), че тая няма да я бъде.
Приеми, че е само в моята глава! Който е в час с материята няма въпроси, а знае къде е конвектора.

https://www.google.com/search?q=%D0%B5% ... e&ie=UTF-8
Ужас. То това няма живи конструктори бре! :shock:
шоп - майстор
Истината е, че повечето хора само си дават парите на "проектант" за проект.

Има калкулатори за всичко. Няма как някой по-глупва от мен да ми вземе парите и да ме набута.
Лазар казва, че ОС се смятала стандартно на 50-40-20
Ми не бих дал една стотинка на такъв проектант. Искам да се топля икономично с Т на топлоносителят 30-35 гр, а не да преебвам КОПа с 50 гр, че така го е сметнал Гурото. Сметката хептем не излиза, защото аз искам да ми е комфортно при 25-26 гр, а не при разчетна от 20 гр

Мошност на конвекторите на 2ра или 3та степен ги забравете, освен ако не искате да сте веяна риба с тапи в ушите:-)))
Това са степени за инцидентно шоково подгряване/охлаждане.

Нормалната степен е 1 и са много важни Db.

Парите спестени от "проектант" с кеф ги дайте за тръби с по-голямо Фи от които калкулатора ги е сметнал и за следващият по-мощност конвектор в листата на избраната марка и модел.
ivanovbg - майстор
+1 шопе. Най после едно смислено мнение, а не плявата на Трифон и Лазар.

Накрая ще си направя конвекторче от едно радиаторче за голф 3 за 20лева и вентилатор от стара духалка. Още от 30 градуса почва да духа топло защото е с турболатори в тръбичките. Мога да му направя едно куфарче от гипсокартон и да полвам оригинален филтър с активен въглен
Последна промяна от ivanovbg на нед окт 29, 2023 6:23 pm, променено общо 1 път.
Отоплението с конвектор е компромис.
Отоплението с радиатори още по голям.
Не страдам от шум в ушите, нито между тях.
Дадени са примерни Т, дадох и "нормални", за Шопа и Иванов- 35/30/20.
Отново обръщам внимание на размера на примерният конвектор 2000/450/110.
Без вентилатор, този конвектор, при тези Т, отдава само 138 вата, г-да празнодумци- малко повече от подово, с подобна площ и разбираемо. На ст.1 - 1311 вата, на ст.3 - 2184 вата.
Няма как с някакво конвекторче да стоплите някакво помещение, при КОПовите температури, които цитирате, ако ще с отходната канална тръба на София да го захраните.
С конвекторче и широкотръбно захранване е нужна висока температура.
Спрете да правите вятър по темата- никой няма полза от това!

пп. Нека пернишкият тунинг започне сега!
Това радиаторче в Гоуфа се усеща при загрят мотор. У дома може да е различно.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Термопомпа, какви тръби трябват за конвектори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: