• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Hursa - майстор
съб дек 23, 2023 11:46 amHugo1 написа:
Добре 12 киловата топлообменник не е ли достатъчно голям за климатик 24000 btu или трябва да е по голям.
Би трябвало да е достатъчен.
(Ако два "климатика" - дават една и съща топлинна мощност при еднакви условия при изпарителя и кондензатора - по ефективния би "консумирал" по-малко енергия за задвижване на компресора. :))
Аз искам да използвам стария топлообменник с нов климатик с друг фреон а не стария климатик с нов фреон.
Това ми беше питането.
Hursa - майстор
И е дадено, че "топлинната мощност" на новия е 24000 BTU.
съб дек 23, 2023 12:12 pmHursa написа:
И е дадено, че "топлинната мощност" на новия е 24000 BTU.
И стария и новия климатик са 24000 BTU въпросът е пречи ли че в топлообменника е чиркулирал R410 а новия климатик е с R32.
Далеч съм от материята, освен в един единствен частен случай, като клиент.
На мой стар автомобил се наложи ремонт на климатика и пълнене с фреон.
Оригинално се е пълнил с някакъв, който към момента на ремонта вече не се предлага.
Беше напълнен с различен. С него работеше абсолютно по същият начин, както и преди изпускането на стария.
Hursa - майстор
Не би трябвало да има проблем. Не и според предоставяната от топлообменника - повърхност за топлообмен.
speka_rs - майстор
пет дек 22, 2023 11:50 pmHugo1 написа:
Здравейте,имам термопомпа направена от климатик с фреон R410 и искам да сменя климатика с по нов но той е с фреон R32.
Трябва ли да сменям и топлообменника или мога да използвам този въпреки че е работил с друг фреон.
Дай малко повече инфо за топлообемнника (производител, модел, брои пластини) и количеството фреон на новия и стария климатик може направо модели на климатиците, ако не можеш да ги намериш инфото.
  • 1
  • 2

Тема "Термопомпа от климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: