Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Ал_ - специалист
вт юни 04, 2024 9:56 pmhidrazin написа:
климатика е за хвърляне.
Най-малкото за ремонт ама по-скоро за изхвърляне.
В тази връзка - можеш ли да препоръчаш някой кадърен, който не отказва посещение на място - убеден съм, че проблемът е електрически, вероятно свързан с термодатчик
hidrazin - майстор
ср юни 05, 2024 8:45 pmАл_ написа:
В тази връзка - можеш ли да препоръчаш някой кадърен, който не отказва посещение на място - убеден съм, че проблемът е електрически, вероятно свързан с термодатчик
??? За какво иде реч? Нищо и никъде не си писал. И за кое село става дума?
:partyman:
Ал_ - специалист
Не съм писал, защото не се занимавам с такива неща, а на няколкото места, на които питах не им се занимава. Виж, ако се поръча нов климатик - ще го сменят :-D то ако е за смяна - наистина ще си го сменят хората, но предпочитат да проверят налага ли се, че е железен японски дайкин, макар и стар модел. Конкретно - климатикът отоплява. Ама му задаваш 22 - прави 24-26. На охлаждане обаче само лекичко полъхва и не охлажда. На 3 минути от вас, ако правилно се ориентирам
hidrazin - майстор
С два дайкина имам/имах подобен проблем но само на отопление.
Задаваш му примерно да не толкова топло а той хуква да прави жега.
И обратното - задаваш му жега а той не ще да топли. Абе прави каквото си иска но са монтирани в много малки помещения.
В режим охлаждане - никакъв проблем.
Ако си на 3 минути от нас, значи знаеш кои останаха да се занимават с това - май никой.
То и преди време или аз ги правех или ги пращаха електрониката в Пловдив.
Ако наистина се съмняваш че са датчици - потърси Жоро (Годжи) но не знам дали ще се навие. Поне да прати някой.
:partyman:
P.S.
На 3 минути от вас
- че ... кафе? Или друго? Аз черпя! :)
Ал_ - специалист
Честно казано никаква идея нямам кой се занимава с това. Затова питах, поне евентуално да препоръчаш някой надежден. Аз звънях първо на този, дето на мен ми слага климатици - а, не ми се занимава. После един приятел ходи да пита няккъв до ессен - бе да го свали, да му го закара, ама не сега, той като му звънне :-D . И те така. Нищо, те хората така или иначе ще го сменят, просто искаха да видят налага ли се.
За кафето - трудна работа с това летящо време, но все ще се измисли нещо.
hidrazin - майстор
ср юни 05, 2024 10:15 pmАл_ написа:
После един приятел ходи да пита няккъв до ессен ...
Тези до есен - забрави. Пробвай na ъгъла преди кино България - от горната страна.
Продават климатици втора ръка.
А другия за който ти говорех - от изток към центъра, веднага преди реката в дясно и ... първия магазин за ВиК.
Търсиш Жоро (собственика)... А дано се навие... :? Други май няма (поне читави).
ср юни 05, 2024 10:15 pmАл_ написа:
За кафето - трудна работа с това летящо време, но все ще се измисли нещо.
При мен проблем с времето НЯМА. Време бол. От теб зависи а аз мога да се съобразя ... дори и в 5:41 sunrise... :)
:partyman:
Ал_ - специалист
Позна - питали са и на двете места - отсвирили са ги :-D
Вчера и днес обаче се чувствах като доктор Хаус :-D разглобих проблемния климатик да му сваля датчика и да го пробвам в нас, на моя климатик. Слагам го - работи си. Викам няма логика да стане, но ще пробвам моя датчик на другия климатик. Отивам днес, слагам го, не стана, пак-охлажда до 26 при зададени 16, и дотам. Връщам си му неговия датчик, включвам, пак едва едва лъха. И изведнъж като изцъка, пък като тръгна една силна струя, брееееее, направо се почувствах като съживителят на мъртвите :-D :-D :-D Не че имам някаква заслуга, и нямам идея какво стана, но при зададени от дистанционното 18 градуса свали температурата в стаята до 23. Колко ще изкара така - не знам, ама колкото изкара :-D
hidrazin - майстор
ср юни 12, 2024 7:56 pmАл_ написа:
...И изведнъж като изцъка, пък като тръгна една силна струя, брееееее, направо се почувствах като съживителят на мъртвите ...
Значи да не тЪ мислЪ ? :-D
:partyman:
kozl - майстор
И аз минах по подобен път до "поправи сам".
Ми то смяна на кондензатори във външно тяло, с висене над етажите, си е равносилно на монтаж на климатик и никой не се нави да виси. Даже и отказваща сума не ми предложиха.

Колкото до дюбелите за гипсокартон - пеперудите ще са подходящи за вътрешното тяло, но по-добре е да се помисли и за външно натоварване, примерно от почистващия и да се използва по-сигурно закрепване като предложението на MamaMy.

На едан обект гледам монтирали стопери за вратите в тавана от ГК.
И да дюбелите ловат яко в картона. След като вратата прасна стопера и стопера отлете со все в едно в пакет с дюбело и картоно, яко свързани по между си :wink:
MamaMy - майстор
ср юни 12, 2024 7:56 pmАл_ написа:
... И изведнъж като изцъка, пък като тръгна една силна струя, брееееее, направо се почувствах като съживителят на мъртвите :-D :-D :-D Не че имам някаква заслуга, и нямам идея какво стана, но при зададени от дистанционното 18 градуса свали температурата в стаята до 23. Колко ще изкара така - не знам, ама колкото изкара :-D
Все си мисля, че релето на компресора е за смяна. Като му нагорят контактите и прави така. Един два пъти тръгне, после няколко не иска. После пак тръгва и така докато не хвърли съвсем калая от платката отдолу. Само презапояването не го препоръчвам. Вътре релето е яко опушено и нагоряло. Иска си смяна. Говоря от доста опит. Самите релета не са скъпи, но често не се намират със същия корпус и искат леко побългаряване. Няколко пъти съм слагал дори обикновено реле и контактор до компресора за да разтоваря платката.
На един стар Панасоник компресора имаше повишена консумация и все нагаряха релетата. Закърпих го временно така преди 5години горе долу. Собственика нямаше пари за нов и докато събере... Още ги събира, а климатика работи денонощно. Началото на пролетта го срещнах. Съсед ми е в града. Похвали се, че климатика още работи. Сам му е сменял зимата контактора, че лепнел и не изключвал. :lol:

Тема "Климатици за малки стаи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: