Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
barakuda - специалист
...ако сложа напр.2 плочки 16Gb,вместо 1х32 Gb на дъно което поддържа двуканална RAM
Lutchezar - майстор
Гугъл:
dual channel vs single channel
И си преценяваш дали си заслужава в твоя случай. При съвременните компютри не е определящо на практика.
wladimir1
Много зависи от това какви задачи ще изпълняваш. Но в общия случай работата на паметта в Dual Channel и при условие, че конфигурацията е правилно подбрана - изчислена/оразмерена, най-вече с оглед да няма bottleneck това ще ускори цялостно системата спрямо същата в едноканален режим. Това разбира се ще е в различен процент според задачите. Тоест краткият отговор на въпроса ти от заглавието е - Да!
С 2 леви - специалист
Понякога, освен двуканален режим, помага и малко овърклок на РАМ-а. Ето как е при мен (снимката е от преди месец):
Прикачен файл:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (111.62 KиБ) Видяна 1687 пъти
:rolleyes:
hidrazin - майстор
чет сеп 09, 2021 7:20 pmС 2 леви написа:
Ето как е при мен (снимката е от преди месец)
Въйййй... Тези проФесори ги спряха от производство преди 10-12 години бре. :-D
:partyman:
С 2 леви - специалист
чет сеп 09, 2021 8:02 pmhidrazin написа:
...
Въйййй... Тези проФесори ги спряха от производство преди 10-12 години бре. :-D
:partyman:
То и РАМ-а - DDRII ми е от музейни разпродажби... :-D :-D :-D
Ама пък държи на пържене, благодарение на захранването, че е читаво, къде 3 кила, истинско! :partyman: Но всичко грее яко на тези честоти.
wladimir1
:up: Оувърклокът е друга бира, комплексно зависи какъв е хардуера - тоест дали той позволява относително безопасен оувърклок или съответно екстремен оувърклок за ентусиасти. А доброто захранване и най-вече охлаждане (най-добре водно) се подразбират, изисква опит и винаги трябва да се има предвид, че е опасно за хардуера, тоест да се прави с осъзнатия риск, че всичко или голяма част може "да изгори"... :cool:

Оувърклок ентусиастите си им е страст и там вече говорим за хоби, което отново е вече нещо друго извън рационалната бюджетно ориентирана логика. :)

Аз, особено след като навлязоха безоловните припои съм привърженик на разумната инвестиция във времето в адекватно и пропорциално закупен хардуер среден клас съответно оптимизиран софтуерно максимално с цел баланс в стабилност, мощност и сигурност.
С 2 леви - специалист
Щях да пиша за моите глупости, дето творя, но да не разводнявам темата. Водното охлаждане не е "най-добре"! Инертно е, въпреки големия специфичен топлинен капацитет на водата и че е евтино, не е панацея, пък и само над 0 градуса работи. :idea: Аз ползвам СО2 втечнен от бутилка, снимката е на РС без харддиск и друга излишна периферия - само БИОС, видео, проФесор и РАМ, само за гърчави опити. :-D РАМ-а я докарах до 16 минути да работи, преди да замине в кофата... :weedman:
BLUEPUPIL - майстор
чет сеп 09, 2021 9:24 ambarakuda написа:
Ще се увеличи ли скоростта на четене/запис на RАМ
...ако сложа напр.2 плочки 16Gb,вместо 1х32 Gb на дъно
което поддържа двуканална RAM
Разлика ще се усети само при тест
в лабораторни условия.

Тема "Ще се увеличи ли скоростта на четене/запис на RАМ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: