Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Хм розетката е точно такава каквато я описа ;П (явно ще я сменям ... )
Интернет доставчика ми не ползва пароли и тн ... но до колкото знам пускат нет към точно определно ип и мак адрес... (това проблем ли е ?)


А относно това което искам е следното :
Имам лаптоп и 2 компа . Нета ми идва по кабел :П. И искам в едната стая да сложа слуйч/рутер който да го праща към компа ( в същата стая) и да излизат още 4 кабела за другите стай ( да мога да отакчам лаптопа от едната стая и да го вклучвам в другата...) обаче не да стърчи кабел ами да има розетка ;П.
HD - специалист
Хм.., май ще ти трябва рутер тъй кат гледам ...
А това, че IP-то е вързано с определен MAC адрес не би трябвало да е проблем - просто ще им продиктуваш мак адреса на рутера.
За рутери имаш общо взето два основни варианта - жичен и безжичен, като безжичния е жичен + безжичен модул, т.е. на лаптопа можеш да си имаш нет навсякъде в жилището, че даже и малко извън него, без да опъваш никакви кабели :wink:
Жичните рутери (сносните) започват от 50-60 лв и нагоре, а безжичните от 80-90 лв нагоре.

От кой град си между другото?
И аз съм мислил за бежичн самоче не съм сигорен дали лаптопа има WLAN ,защото в гаранционната карта пиши че има обаче маи няма ...(или поне аз не мога да я намеря) ...


От Горна Оряховица съм .
HD - специалист
Лаптопа дори и да няма безжична карта, не е проблем - взимаш си примерно това:
http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVjdC1 ... .10.1.1.32
и си готов!

Какъв ти е лаптопа (марка, модел)?
Обикновено ако има wireless има едно бутонче за него, с едно като антенка нарисувано на него, и освен това някъде трябва да има индикатор (светодиод) пак с антенка нарисувана. Макар че доколкото си спомням съм виждал и лаптопи с бутонче и индикатор, само дето вътре физически няма wireless карта. Ако не ти се активира, може да е и въпрос на драйвери.
Не съм сигурен точно къв беше ( не съм у нас) ама май беше
LG GS50-5FH1

Няма нито коче нито лампичка има само лепенка ...


БТВ. Това ще ми свърши ли работа : EDIMAX Broadband Router, 1 x WAN + 4 x Switch , BR-6104K
HD - специалист
MRAVKATA^ написа:
БТВ. Това ще ми свърши ли работа : EDIMAX Broadband Router, 1 x WAN + 4 x Switch , BR-6104K
Да, ще ти свърши, освен ако не искаш да има и безжичен модул, което за лаптоп си е суперудобно.
Да знам ще зема същия самоче с безжичен модул :P
Просто по-късно го видях :п
HD - специалист
Колко пари е ако не е тайна?

Тема "Всичко за мрежите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: