Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
masteradmin - майстор
Първо се пише на кирилица. И второ просто трябва да качиш линукс и да го конфигурираш правилно. Доста сложно е едва ли мога да ти го обясня така просто в форума.
velsi - Почетен майстор
Да, тези неща се правят на Линукс. Аз имам такъв рутер, работи вече 5-та година. Лошото е, че на мене ми го конфигурираха, аз не му разбирам. При всички случаи можеш да скриеш каквото си искаш. Доколкото ми е познат Win XP на него такова нещо едва ли ще направиш.
HD - специалист
Ако искаш да стане най-добре, предвиди занулен контакт 220 волта непосредствено до суича, изкърти малко повечко, сложи гофретки там, където ще минават кабелите, и пусни водачи в гофретите (от тел някаква). Самите гофрети - като искаш сега си пусни FTP-та (макар, че и UTP-то върши почти същата работа, стига да нямаш много смущаващи източници), пък ако искаш остави гофретите празни (само с водачите де) и по-нататък според нуждите си пусни кабели каквито са ти необходими.

Това е от мен.
Поздрави!
Последна промяна от HD на пон дек 18, 2006 11:01 pm, променено общо 1 път.
ABel - напреднал
Май не разбра колегата, той не казва да се пусне 220V по UTP-то, а ниското напрежение от адаптера. Работя в интернет компания и захранването на всичките ни суичове върви по този начин. Няма смисъл да кърти и прокарва тепърва. Иначе ако е удобно, естествено че е добре.
pavelari - майстор
абе мани го още не е прочел въпроса и тръгнал да се заяжда и да ми се прави на разбирач, па после поздрави на всички :razz:
HD - специалист
Здравейте,

отдавна не съм посещавал тази тема да си призная ...

Прочетох мненията след моето и те ме накараха по-подробно да прочета поста на колегата павелари: искам да се извиня за моите писания - явно пак съм чел между редовете и не съм допрочел както трябва (засрамено човече) :cry: (доколкото помня това го писах и късно вечер, но това не е извинение).
Дано не съм обидил някой - ако е така, още веднъж моля да ме извини :idea:
Ще си редактирам и поста, защото по всичко личи, че съм съгласен с колегата :)
Вече ще се постарая да чета внимателно и да не бързам ....

Лека вечер!
Profi Stroi - специалист
Технологията на оптичните влакна в останалите европейски държави беше и е доста навлязла отдавна
Както сами виждате и коментирате по горе започва и тук в БГ
Макар самия аз да смятам че няма да навлезе достатъчно
Доста са хората който не могат да си позволят машина за склайсване за разлика от това че клещи за кримпване има дори и в Кауланд/по принцип магазин за хранителни стоки?
При последните ми разходки извън БГ забелязах че
-масово е навлязъл WI-FI преноса
-повечето кабеляци са прибрани или подземно или в кабелни канали
-почти на всеки покръв в недотам развитите държави/Малта например/
има антена с някъкъв уарлес бил той и 11 MB
Profi Stroi - специалист
masteradmin написа:
Първо се пише на кирилица. И второ просто трябва да качиш линукс и да го конфигурираш правилно. Доста сложно е едва ли мога да ти го обясня така просто в форума.
Относно изказването няма смилъл да го обясняваш тук
Най добре да си вземе една машинка предала богу дух отдавна колкото да върти и разпределя да и се махне всичко и да се сложи само ядрото и да си перка
Най-добре да си намери някое младо админче за 20-30 лева ще я барне
Здравеите !
Имам няколко въпроса :П
Първо бихтели ми казали по какъв начин(крастосано или право) да сложа буксата която ще влиза в розетка.
Второ зех си розетка за RJ-45 обаче ми се струва че не съм оцелил ...,
защото вътре е като розетка за телефон самоче с 8 болта ... (тази ще ми свърши ли работа и ако да по какъв начин да вържа жиците за нея).
Трето след като пусна нета към слуича и от там към розеткат и към компа какви настройки трябва да правя на компа или на случа за да
работи ? (или няма нужда от настройки? )
И последно :П има ли значение какъв случ съм сложил ?
HD - специалист
1. По принцип ако розетката отива до суич, кабела трябва да е прав, обаче някои от суичовете (повечето даже) не ги бърка къв е кабела, те сами си разпознават вида на кабела и работят и с прав и с кроснат;

2. Дай барем една снимка на розетката, да я видим каква е точно.
Иначе - да, точно такава ти трябва с 8 жички.
Но ако си взел от едни такива съвсем елементарни, дето се отхлупва капака отгоре и отдолу лъсват 8 бр болтчета - не бих казал, че това е най-подходящия избор - последно преправяхме една мрежа с такива розетки и се оказа, че мрежата работи стабилно само на 10 мегабита;
Но дай снимка на розетката и тогава ще говорим със сигурност, защото така не ми стана ясно каква точно е розетката. Но ако е такава, каквато аз си мисля (гореописаната от мен) - все ще ти свърши работа, но по-добре си вземи друга;

3. Дай малко повече инфо относно Интернет-а ти - доставчик, начин на доставяне (примерно през PPPoE, със статични IP-та, с име и парола и т.н.) и оттам нататък ще може да ти се каже какви да са настройките.
3.1. На суича (освен ако не е с възможност за вътрешни настройки) не ти трябват никакви настройки;
3.2. По принцип няма, но кажи все пак какъв мислиш да слагаш (или си сложил);

И най-важното, тъй като на мене не ми стана ясно какво точно искаш да направиш, затова е хубаво да обясниш от А до Я каква е целта на занятието, защото ако искаш да си пускаш нет във всички стаи в жилището (примерно казвам), може да се окаже, че ти трябва РУТЕР (зависи и от доставчика), а не суич, затова питам.

Тема "Всичко за мрежите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: