Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Bobby - специалист
Тук ще отговоря за всичко свързано с мрежите, настройките как да ги направим, как да ги настроим.
Имам доста голям опит в областта и ще се радвам да помогна на всеки.
Bobby - специалист
Ето и първата статия по темата за мрежите.

Отговарям на всички въпроси.
Osiris - специалист
Имаш ли идея как да се споделят ресурси в мрежата от дадено PC като от другите да немогат да се трият или променят файловете
Bobby - специалист
Днес ще направя една статийка за споделяне на ресурси в XP.
Dim
Bobby написа:
Ето и първата статия по темата за мрежите.

Отговарям на всички въпроси.
Сега съм захванал ремонт в тристаен апартамент. Бих искал да си изведа интернет до три от стаите, така че като включа компютъра в някоя от розетките да ползвам интернет. Ще ми е нужен ли суич? Какви варянти бихте ми предложили ? Прочетох статията ви и там пише че връзките не са желателни... Това означава ли че и розетките не са за препоръчване , това все пак се явявава един вид връзка.
Dim
Сега съм захванал ремонт в тристаен апартамент. Бих искал да си изведа интернет до три от стаите, така че като включа компютъра в някоя от розетките да ползвам интернет. Ще ми е нужен ли суич? Какви варянти бихте ми предложили ? Прочетох статията ви и там пише че връзките не са желателни... Това означава ли че и розетките не са за препоръчване , това все пак се явявава един вид връзка.
ShadowBG - помощник
Dim - Това е варианта кйто трябва да направиш - снимката.
Трябва да видиш от къде ще ти идва главния кабел за интернет ако ще използваш Лан-мрежа, ако е БТК телефона. От всяка стая пускаш кабел до източника на интернет. Ще си купиш един рутер (изглеждат като Суич - то си е Сучи с малко повече мозък :) ), той си има букса за главня кабел (от който идва интернета) а другите букси са за мрежата (към стайти). Само ше трябва да си го настроиш (не е много сложно). Това е вариянт ако искаш да използваш интернет на повече от 1PC. Ако имаш само едно PC то ще си вземеш обикновен Суич. Не се притеснявай от розетки, само от ЦЕНАТА им :).

Прикачен файл

mreza.gif
mreza.gif (4.23 KиБ) Видяна 11149 пъти
Bobby - специалист
Значи вариaнта на ShadowBG е добър ,обаче аз ти препоръчвам и в двата случая да си вземеш Router Switch ,защото така ще може и твои приятели да го ползват ,ако ти дойдат на гости или ако жена ти си донесе служебният лаптоп и тнт.
Аз лично у нас сега си правя ремонт и слагам нет във всяка стая, ще го пускам през рутер switch. Има един проблем само ,ако нета ти е от BTK или HomeLan не съм сигурен дали ще можеш да конфигурираш рутет суича да раздава нет, защото тези 2 доставчика пускат TTL = 1 което значи ,че пакета ( нета ) може да стигне само до 1 сървър (компютър, switch) и за да ги излъжеш ще ти трябва нещо като линукс сървър с прекомпилирано ядро през който да мине нета. Ако доставчика ти е друг мисля да няма проблем. Съветвам те да си купиш и гръмо-разрядник защото през пролетта като почнат гръмотевиците много горят рутер суичовете ,а и не са евтини.. :)
pavelari - майстор
Батка кажи как да си направя някаква елементарна база в която да може да се ъплоудва и след това нещата да могат автоматично да се подреждат в един ХТМЛ файл /примерно инфо и снимка на нещо/ - просто идея

Тема "Всичко за мрежите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: