• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
ridik - специалист
Може ли някой да обясни ,но просто и ясно като на начинаещ.Какво ми е необходимо за да гледам филми от компа на телевизора.Ще е ли необходим някъкъв тунер ,колко макс. ще е кабела ,какъв кабел,ще трябва ли да инстална някаква програма.Може би имам прекалено много въпроси но съм забелязал че единствено в този форум няма големи "разбирачи"които да ти се изсмеят все едно са се родили научени.Благодаря!
Тани - модератор
Трябва то карта с TV out , който се включва чрез кабел тип "камбанки" (чинчове) към телевизора.Програма не ти трябва, компютъра сам разбира кога е включен телевизора и си му праща сигнала. Когата гледаш някакво видео то се разпъва на цялия екран на телевизора!
Дължината е от значение само за качеството на картината - колкото по-качествен е кабела - толкова по-дълъг може да е като се запази качеството. Има предвид обаче , че от кабелната може да ти се получат смущения и може да се наложи да изключваш кабелната като гледаш филм от компа. Това е добре и заради опасността за телевизора и компа , защото го заземяваш през компа, а по кабела на кабелната тече ток , а понякога и статичното електричество идва в повече!
diduli - специалист
Да това е в общи линии но има и много подробности.Кабела ти може да е и с евробукса.Тези с многото чопчета.Това вече зависи от телевизора ти.Що се отнася до PCто ти там е по сложно,което пак зависи от телевизора ти донякаде.Ако имаш някой приятел който го е правил подобре го викни и го гледай какво прави,защото при всяко изключване на кабела ще ти се налага да правиш настойки.
ARTU - специалист
В TCM има един видеосендер - ама не кат старите дето излъчват и се ловят с антена, ами с предавател и приемник. Включваш компа в предавателя, а приемника в телевизора. Мноу яко, щото и комшиите вече не моат да та ловят какви ги гледаш...
Имах го преди година, щот не ми се опъваха кабели. Джаджата струваше къмто 60 камъка.
Ама сега си зех DVD и дзяпам сичко що свалям от компа на DVD-то...
Тани - модератор
diduli написа:
,защото при всяко изключване на кабела ще ти се налага да правиш настойки.
Достатъчно е при стартиране на компютъра кабела да е свързан към телевизора или евентуално видеосендера( галваничното развързване е най - доброто решение - не се налага да се изключва кабела на кабелната) и компютъра сам си знае какво трябва да прави!
Svilen22 - специалист
Не забравяйте настройките на видеокартата!!! По просто казано вашият телевизор реябва да е клонинг на монитора ви/при най-простичките видеокарти/.Във настройките на видеото си има такава възможност за клониране на монитора.Ако ви е трудно да го направите трябва да напишете модела на видеокартата и ще се опитаме да ви помогнем и с настройките.Другият вариант е да помолите ваш близък или приятел с такива познания да ви помогне.
Justy - майстор
[quote="ARTU"]В TCM има един видеосендер - ама не кат старите дето излъчват и се ловят с антена, ами с предавател и приемник. Включваш компа в предавателя, а приемника в телевизора. Мноу яко, щото и комшиите вече не моат да та ловят какви ги гледаш...
Имах го преди година, щот не ми се опъваха кабели. Джаджата струваше къмто 60 камъка.
Ама сега си зех DVD и дзяпам сичко що свалям от компа на DVD-то...[/quote]

Коя фирма, магазини и т.н. - ще ти бъда благодарен :)
Тани - модератор
Фирмата е TCM , ако си от Пловдив мога да ти обясня къде е !
Justy - майстор
От София съм. Все пак идеята е добра - преди години имах сендър, ама от най простите - това е определено по добро. Все пак - благодаря. :)
  • 1
  • 2

Тема "Филми от комп на Тв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: