Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Trifun - специалист
Привет, колеги съфорумци :)
Отскоро съм щастлив притежател на телевизор Sony модел KDL-32V5500. И като всеки нормален човек полюбопитствах да свържа компютъра с телевизора - да си гледам филмите на голям екран. Преди това попрочетох доста по въпроса в интернет пространството и малко се поотчаях (то проблеми с картината - била черно-бяла, проблеми с дължината на кабела ... ), ама реших все пак да пробвам. Видеокартата ми е NVIDIA GeForce 6200 - освен изход за монитора има единствено още един 4-пинов S-видео изход. Отидох в един магазин, обясних какво ми трябва и ми препоръчаха един кабел - коаксиален, слепен фабрично с аудио кабел, също екраниран. Имаха само един останал такъв - 20м. , който струваше 10 лв. и аз го взех, макар че ми трябваше не повече от 8-10м. Дадоха ми и един кабел-преход от S-видео към чинч, тъй като 20-метровия кабел беше със скарт букса от едната страна, а от другата - чинч за картината + стерео жак - за звука.
Прибрах се, включих го ( като преди това изключих кабелната, както бях чел ! ), направих необходимите настройки на видеокартата и ... се оказах голям щастливец :) - всичко тръгна от раз - образа клониран, чист, цветен, звук има, игрите вървят и на компа и на ТВ-то, клипчетата от Vbox и от You Tube вървят и на компа и на ТВ-то - изобщо - всичко 6 !
До момента, в който не реших да си пусна филм ...
Филма вървеше на компа, а на ТВ-то - черен плеър.
Обадих се на един колега и той каза да разменя Primary и Seconary Display от настройките на видеокартата. Размених ги и нещата се обърнаха - този път филмите вървяха на ТВ-то, а на монитора - черен плеър ...
А всичко друго си излиза клонирано 1 : 1 - няма никакви проблеми.
Някой да знае защо именно с филмите се получава така ? И може ли да се оправи евентуално ? Иска ми се и филмите да вървят както на монитора, така и на телевизора - както всичко друго ...

И друго въпросче имам : Ако някой има същият модел телевизор, връзвал ли е интернет към LAN буксата на телевизора ? :? Щото аз се пробвах, ама ... нещо не се получи ...

P.S. Аз си скъсих кабела де, но само да кажа, че ако картината се предава по коаксиален кабел, наистина метрите не са от особено значение - и както беше 20 метра си даваше доста качествена картина !

Прикачен файл

Photo-0034.jpg
Photo-0034.jpg (70.55 KиБ) Видяна 12475 пъти
Johny - майстор
До момента, в който не реших да си пусна филм ...
Филма вървеше на компа, а на ТВ-то - черен плеър.
Решава се с настройките на плеъра. Ако не се справиш, опитай с друг плеър или с друга версия. K-Lite Codec Pack версия 1.25 мисля, че ставаше при инсталация по подразбиране.
boltik - специалист
Здравейте и от мен.Да попитам и аз от този изход звук излиза ли или е нужен още аудио кабел.Ако имам на РС-то си HDMI ще ми трябва ли аудио кабел?Какв вид сигнал излиза от посочените изходи аналогов или цифров?Благодаря предварително.

Изображение
Trifun - специалист
@boltik, аз не съм 100% сигурен, но ако разсъждаваме логично ... този кабел се включва във видеокартата, а звука си идва от аудиокартата ... което означава че ще трябва друг кабел според мен ...
svetliopi44 - Чирак...
boltik написа:
Ако имам на РС-то си HDMI ще ми трябва ли аудио кабел?

Не през HDMI минава и звук и картина ... най добрия вариянт и качество...
ArturDent - Почти Безобиден
boltik, Това което показаваш е VGA connector. Това изход само за видео сигнал. Аналогов RGB сигнал.

HDMI (High-Definition Multimedia Interface), цифров сигнал. За аудиото - по принцип стандарта има и аудио, но... ако го вадиш от компютър е много възможно да не е свързано аудиото. Това е защото обикновенно този изход е видео картата която, си е съсвсем отделно устройство от аудио картата (чипа) и двете нямат представа една за друга.
На накои маркови коомпютри всичко е ОК. Но е много вероятно да ти трябва и отделен аудио кабел (за аналогов сигнал).
svetliopi44 - Чирак...
Артуре ...думата мултимедия е точно обединение на звук и картина ...
Трябва да си пипне настройките на картата в моя случай беше сваляне на драйвер ...
boltik - специалист
Здравейте отново.Не крия,че не съм на ти с компютрите.Аз използвам BS.Player.Честно казано много-трудно се справям с тази програма.Проблема идва от англйския.Ще помоля за помощ.
ArturDent - Почти Безобиден
svetliopi44, да, да!
Но....
Ако е обикновенно PC с HDMI изход на видео картата, залагам че аудио няма да излезе. Отделно на аудио-картата е много вероятно да има цифров изход...и ще трябва да прави комбинация между двете...

Ако всичко работи само през HDMI , ще се радвам за колегата.
Panzer - специалист
Видеокартите на Ати които имат HDMI имат вграден аудио чип. Tези на Нвидия нямат , и е неоходимо да се свърже SPDF изхода на дъното с видеокартата.

Тема "Връзка компютър - телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: