Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Wishmaster-ruse - специалист
Извинявам се ако е имало такава тема но не можах да я намеря затова пиша нова.

Та проблема е следния.
Възможно ли е от самосебеси да се спука предпазното стъкло или плексиглас на LCD монитор?
Пукнатината е дълга 15см. самия дисплей не е засегнат. Примерно от температурна разлика или от попадане на пряка слънчева светлина върху него въпреки че мястото на спукването се пада зад компютъра и даже и да го е напекло слънцето точно там едва ли ще го достигне.
Та другото питане някой имал ли е проблем от такова естество и възможна ли е подмяната на спукания предпазител или той е неразривна част от матрицата?
Ето линк към монитора.
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi ... =bg&slg=bg

И колко би ми струвал ремонта? а щях да забравя монитора на 23.11.2009 направи 1 месец във мен.
mitaka_vk - специалист
Че той рябва да е в гаранция, обикновенно мониторите са по 3 годивки горонцията.
Wishmaster-ruse - специалист
Да но не смяташ ли че това е механична повреда и веднага ще го заведат под точката неправилен транспорт или експлоатация?
tysonlkr - специалист
Според мен не е възможно така от самосебеси да се спука. Имало е някаква външна намеса. Гаранцията това не го покрива, но нищо не пречи да отидеш и попиташ в гаранционния сервиз. Както са казали хората "от питане глава не боли" :wink:

Тема "Проблем с LCD монитор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: