Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Vikikb - напреднал
На компа имах dvd rom+cd-rw обаче се прецака и си купих това DVD±RW SONY AWG170A10 Вързах го обаче компа не го вижда .Какво да направя?
velsi - Почетен майстор
Като за начало си размърдай интерфейсния кабел. Последния път като закачах СД не се виждаше макар всичко да беше закачено както трябва. Разбутах малко куплунзите, извадих, пъхнах пак, рестартнах и се показа. Иначе няма логика СД-то да не се вижда. От много години тези устройства не се инсталират и не се нуждаят от специални драйвери.
Justy - майстор
На един канал ли е с друго у-во - ако можеш развържи го.
masteradmin - майстор
Ако са на един кабел има джъмпери за master и second. Не е нужно всяко да е на отделен кабел, просто ако и двете устроиства са master се карат. Най често хард се слага master, а CD second.
Justy - майстор
Прав си. Не знам нивото на колегата, но СД - тата обикновено идват в SLAVE. Това лесно може да го провери.
HD - специалист
А пък още по-лесно е да видиш старото Combo устройство на какво положение му е джъмпера и да нагласиш и новото така - така поне системата със сигурност ще работи :idea:
Аз като подменям такива устройство, винаги така правя и досега винаги съм имал успех :wink:
Vikikb - напреднал
Оказа се че самото cd е повредено при транспорта.Когато ми дадоха друго го вързах и всичко тръгна нормално. Благодаря на всички.
Vikikb - напреднал
Оказа се че самото cd е повредено при транспорта.Когато ми дадоха друго го вързах и всичко тръгна нормално. Благодаря на всички.

Тема "DVD±RW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: