• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
MamaMy - майстор
Точно за тези цели трябва да имаш собствен принтер и да го зареждаш само с един и същ тонер.
От самия тонер зависи най много. Зависи и от хартията, но аз ползвам тази която се отлепва от самозалепващото фолио от рекламите на 3М. Печатам на лъскавата страна. Принтера ми е HP1100 и тонера е на Static Control
Вместо киселина си купи железен трихлорид. Виж и с температурата на ютията как си. Също е важно при трансфера.
kiss9402 - специалист
MamaMy - не виждам какво лошо има в Brother-a аз го ползвам 3-та година и не сам имал никакав проблем при ползване всеки ден за изкопирването на около 10-тина страници. Барабана изкарва повече от другите затова и се продава по-скъпо. Аз давам съвет на колегата какво ползвам и какво ми върши работа - естествено че ще има все по-добри .

Поздрави !
peter_m - специалист
Ползвам Canon LBP3000 вече може би 6 години, без никакви проблеми. Зареждат ми го за 25лв, барабана съм сменял само веднъж (може би след 20 пълнения !!!) и струваше 15лв. Целия принтер беше около 150 лв. Печата без забележки. HP имат същия модел, само името му е различно.
MamaMy - майстор
Ако си ползвал само един МФ естествено, че за теб е най-добър. Нали е и единствен. Аз на ден зареждам по 6-7 тонер касети и ремонтирам поне по 1-2 принтера, копири или МФ.Това е така щото работата намаля заради кризата. Та се изказвам от гледна точка на "вътрешен човек". Брадъра и самсунга (ксерокса) са в дъното на класацията. Там всичко е привидно евтино. За здравина също не се говори.Това което ти наричаш много копия (20000) при много мои клиенти е средно-месечно натоварване на една машина. Без да броим, че тези копия са 20 зареждания за твоята тонер касета, а за повечето други марки това са 6-7 зареждания. Това значи, че всички барабани карат еднакво. Това говори и моя опит. Изключение правят едните Киосери щото те са със специален барабан. Там въобще няма да говорим за цени. Онзи ден дори аз се парализирах от една цена за девелоперен модул за цветна Киосера само за единия цвят. От Контракс се изказаха: "Ама той е само 1000 лв. и дори има включен девелопер в цената :shock: "
То оставаше и да няма. Според тези цени принтера сигурно е 20000 :-D
lovech2001 - специалист
съб апр 30, 2011 9:41 pmcakev79 написа:
Имам проблем със посочената техника.Става въпрос за 3в1.Два пъти съм му зареждал главите.След първата зарядка,намерих една програма за ресет на главите го излъгах да печата,но само черната глава.Сега след зарядката се пробвам със същата програма да ресетна главите,но ми дава грешка 16 и не желае да печата.Заместители на оригиналните не намерих.Та въпроса ми е дали някои може да ми помогне с тази 16 грешка.Ако не ми се иска да ползвам поне скенера,но да го отделя от общата кутия,че да заема по малко място,а за принтер ще търся нов.
1) With the printer powered off but connected to a power source, press the Power button while pressing and holding the Stop/ Reset button.
2) When the Power is lit, press the Stop/Reset button two times while pressing and holding the Power button.
3) When releasing the Power button and the Stop / Reset button (regardless of order), the printer will move into a service mode. (Waiting for menu selection)
4) When the on/off lights in green, press the Stop/Reset button the specified number of time(s) according to the function listed in the table below.
(Each time the Stop/Reset button is pressed, the LED lights alternately in
orange and green, starting with orange.) note: press 4 times for waste ink counter reset.

Push Stop/Reset button 3 times with interval of 3 seconds between every push!!!
Push Power button ONE time !!!
Open the printer, take out and Re-insert the cartridges.
Close the printer and push the power button ONE time (this will turn the printer OFF)
  • 1
  • 2

Тема "Canon MP160" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: