Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Emerald - модератор
Много се чудих къде точно да попитам...дали съм по темата или извън...но оставям велси да прецени. :?

Момчета, кажете моля който е запознат...Има няколко български блог-хостинга до колкото разбирам...интересува ме, тази форма къде е хоствана и как може да си направи човек подобен блог (имам впредвид точно такава форма) ? :? (нали сме форум "направи си сам" :lol: )

http://www.panev.info/blog/?cat=2
Не съм сигурен, че разбирам въпроса...
За коя точно форма става въпрос? Предполагам, че мога да помогна, понеже сте дал линк към моя блог...
hygro - майстор
Блог можеш да си направиш при почти всеки хостинг-провайдер. За целта трябва да си закупиш права върху подходящ домейн, например emerald.info и да качваш страниците си (които можеш да правиш например с Dreamweaver или MS FrontPage) на сървера на провайдера. Voila!

Разбира се, че за удобство можеш да инсталираш на сървера на провайдера подходяща CMS (Content Management System), което ще ти облекчи значително поддръжката на сайта. При провайдера, който ползвам и препоръчвам, http://www.host.bg/, инсталирането на целия софтуер става с едно кликване, а ако имаш въпроси, момчетата от поддръжката общо взето се справят добре.
Emerald - модератор
dpanev написа:
Не съм сигурен, че разбирам въпроса...
За коя точно форма става въпрос? Предполагам, че мога да помогна, понеже сте дал линк към моя блог...
:shock: Виж ти! Вярно казват хората, че и-нет било село. :-D Мислех да пиша лично на собственика по едно време, но реших, че е глупаво...Не че да питам тук не е по-малко, но... :lol:

Значи...блогът ви, има определена форма и структура, която харесвам. Срещала съм много чужди (английски, френски) със подобна и с безплатен хостинг. Платено ли е поддържането на блога ви? Предполагам, че блоговете които съм срещала са малко на принципа на livejournal. Всъщност, това търся- лесна, достъпна и безплатна форма на блог, където да качвам интересните неща, които имам да споделям с всички. Livejournal обаче не ми допада като форма.
Здравейте и извинения за забавения отговор. А сега по същество:
Сайтът ми се хоства от Хост БГ, от който хостинг провайдер съм изключително доволен. Аз лично използвам техния персонален хостинг план, който задоволява напълно нуждите на един личен сайт и е само 5,95 лева на месец. Същия доставчик предлага и продажба на домейни на съвсем поносици цени и аз съм се възползвал от услугите им на регистратор :lol: Приемат и плащания през ePay, поддръжката им реагира наистина бързо - отговарят до 5 минути на изпратен мейл и като цяло наистина съм доволен от услугите им.
Съществуват и безплатни алтернативи на хостинг провайдерите. Тези, за които се сещам веднага са БлогХъб, Блогер, Блог БГ и УърдПрес. В тях човек може да се регистрира безплатно и получава пакет (дисково пространство и месечен трафик), който, мисля, е сравним с персоналния пакет на моя провайдер.
За съжаление при безплатните варианти се губят част от възможностите, които предоставя събствения хостинг - изгледът на сайта може да бъде един от предварително инсталираните от доставчика на блога и не можете по никакъв начин да променяте нищо от този изглед, не можете да добавяте нови плъгини а само да ползвате тези, инсталирани от доставчика и т.н. и т.н. Основен проблем, поне според мен е, че тези блог провайдери не предлагат адекватни плъгини за защита от спам коментари, а както вече споменах - не можете да инсталирате допълнителни такива :sad:
Моят сайт се задвижва от машината на УърдПрес - безплатен софтуер за управление на блогове. Външният изглед или темата, която използвам е Мисти Луук, която сам съм превел на български и съм нанесъл някои дребни промени. Мисля, че всики от споменатите по-горе безпратни блогове предлагат същата тема, само че там не е преведена на български. Заглавните снимки съм правил сам. :-D
Съдържанието на блога ми - всички статии, снимки, коментари, файлове за сваляне и прочие са достъпни под CC-BY-SA лиценз, освен ако не съм споменал друго изрично (а до момента не съм споменавал такова нещо :razz: ). Това означава, че можете да правите каквото искате с тези материали (дори да ги продавате) при 2 ограничения - трябва да ме цитирате по подходящ начин като автор и да давате същите права на Вашите потребители.
За мое най-голямо съжаление авторът на темата Мисти Луук не е избрал този лиценз на разпространение, което е, мисля, единственото изключение на сайта ми. Като резултат не мога да Ви дам моя превод на темата без неговото изрично съгласие, което до момента не ми се е налагало да искам и нямам идея дали ще се съгласи на такова нещо.
Ами за сега е това. Ако имате някакви допълнителни въпроси - питайте. С радост ще се постарая да съм полезен.

Тема "Въпрос за и-нет блог" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: