Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
ebahti - майстор
Някой ползва ли интернет от мобилен оператор и доволен ли е? Как е като цена и качество.....общо взето ми трябва бързина колкото да не ми насича некой видеоклип ако пусна :?
Stefan_62 - майстор
ebahti написа:
Някой ползва ли интернет от мобилен оператор и доволен ли е? Как е като цена и качество.....общо взето ми трябва бързина колкото да не ми насича некой видеоклип ако пусна :?
Предполагам, че питаш за безжичен /с флашка/, аз ползвам такъв на село. Всичко зависи от района където го ползваш, колкото е по-добро покритието толкова е по-бърз. Когато съм в града нямам проблеми със скороста, но на село е слабичък въпреки всичко ми върши идеална работа, но на село клиповете ги накъсва по някога. Имам и на Вивател, но Мтелският върви по-добре въпреки, че когато си пусках Вивателския ми се кълняха, че имали най-добро покритие и че тяхният е най-бърз :-D. За Вивателският плащам 10лв. на месец /неограничен/, а Мтелският /също неограничен/ ми е подарък и е предплатен за година така, че не мога да ти кажа за цената, но от Вивател знам, че колкото ти е по-висока таксата на месец нета е по-бърз.
Провери в сайта на М-тел и ще се ориентирш за цената.
montoya - майстор
Stefan_62 написа:
Имам и на Вивател, но Мтелският върви по-добре въпреки, че когато си пусках Вивателския ми се кълняха, че имали най-добро покритие и че тяхният е най-бърз
Ами на места с почти липсващо покритие на GSM сигнал вивакомския интернет е с прилична скорост и на 2G, мисля че е пуснат и на 900Mhz.
За ментелския не знам, но със сигурност на 2G мрежа е много зле, на 3 и 4G може и да е бърз, но на кофти покритие е умрел от всякъде
VLADO66 - майстор
Интересувай се след изчерпването на бързите скорости на колко го ограничават.
Stefan_62 - майстор
montoya написа:
Ами на места с почти липсващо покритие на GSM сигнал вивакомския интернет е с прилична скорост и на 2G, мисля че е пуснат и на 900Mhz.
За ментелския не знам, но със сигурност на 2G мрежа е много зле, на 3 и 4G може и да е бърз, но на кофти покритие е умрел от всякъде
Ами не знам, но на едно и също място/в къщата на село/ М-телският е по-бърз /с по-висока скорост/ от Вивакомският. Не, че им правя реклама, но това е мое мнение и е факт.
didoni_ - специалист
Бях 2 години на М-тел с USB стик за мобилен интернет,всичко е хубаво,разнасяш лаптопа на всякъде и си вършиш работата,но при потребление на 2,5GB скоростта пада много и не може и по скайп да се говори,това за 25лв.на месец.Има и по-евтини,но тия GB-ти са по-малко и започва едно забиване:пускаш клип 5мин.чакаш 10мин.да зареди и тогава гледаш,а за филми да не говорим.
Лично мен не ме устройва,затова сега съм с кабелен.
Transporterr - специалист
Мтел и Виваком поддържат скорости в 3G мрежата си по High Speed Package Access+ (HSPA+) 21 Mbps разбира се стига телефона или УСБ стикът да ги поддържат. След достигане на определен трафик скоростта пада на 128кbps което в общи линии си става колкото да не е без хич.
ebahti - майстор
Имам флашка(10лв.) от мтел,ама е пълна трагедия, та затова се чудех дали има някаква опция за свестен безжичен интернет-независимо от къде на приемлива цена.....ама явно нема :evil:
Transporterr - специалист
опцията е да си купиш високоскорстен УСБ стик или телефон който да поддържа поне 10Мбт

ей тези Хуявей би трябвало да са ок.

Huawei VMC K4605

Мобилен интернет
Download: 42.2 Mbps
Upload: 14.4 Mbps


Huawei E182E

Мобилен интернет
Download: 21.6 Mbps
Upload: 5.76 Mbps
Caxo - специалист
Колегата може би имаше предвид за безжичен интернет , но да не е от мобилен оператор....,но аз поне не знам за такъв.

Тема "Интернет от МТЕЛ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: