Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
fox_vt - майстор
Имам познати с флашка на мтел ама не е мн бърз хем е в града но това не значи че вивателския е по добър.И въобще не се заблуждавайте от финтовете на вивателските служители покритието им е на база жители а не териториално-демек покриват 90 и нам си колко % от Населението а това че почти толкова са в града значи че само в градовете ще има 3Г.Аз за толкова години откакто имам м телска карта съм губил обхват броят се на пръстите на едната ръка а с виватела ..... а 3Г то само на 3 км от града и дим да го няма :oops:
torbalan - Дървен философ
3G на виваком е само в градовете... Извън града интернета им е бавен, често прекъсва и на много места, където има покритие да говориш, интернет няма...

Ползвал съм и МТЕЛски мобилен интернет - сякаш от към покритие е по-добре, но като скорост - според мен същата работа...

Глобурския е пълна трагедия - без пари да ти го дават, не си заслужава...
ArturDent - Почти Безобиден
Че то мобилния Интернет по технология е такъв, че никога няма да може да се сравни с кабелния.
VLADO66 - майстор
ArturDent написа:
Че то мобилния Интернет по технология е такъв, че никога няма да може да се сравни с кабелния.
LTE и по селата в Булгаристан-дали ще съм жив да го видя :lol: :shock: http://www.phonearena.bg/news/4G-tehnol ... TE_id11303
Зависи къде се ползва. В градовете имае три жи покритие и скоростта е поносима. По селянията е пълна скръб. Има села където и трита оператора още ползват джи пи ер ес мрежи. Ужас!
preslav - майстор
Мога ли да попитам за отзиви за новите 4G технологии, по-точно за някакво сравнение между различните доставчици.
Имам брошура на Мтел за техния NET BOX, в сайта на Теленор не можах да се ориентирам какво и за какви пари предлагат, сйтът на Виваком изобщо не ми се отвори.
Става въпрос за интернет във вилна зона край Варна (на 800 м. от крайните квартали), до сега бяха на някакъв кабелен оператор, ама малко да завее или недай Бог да завали и интернета иди го търси. Идеята е да се постави такова устройство в къщата и да се решат проблемите с кабели, рутери и тинтири-минтири глупости.
Офертата на Мтел е скорост на сваляне 42 Mbps (няма нищо писано за качването), 50 GB на тази скорост, а после 256 Kbps, безплатно устройство и месечна такса от 19.99 лв. Казаха ми, че 50 GB изобщо не са малко, особено ако не се свалят филми, музика и не се играят игри.
И все пак, може да има и нещо по-добро - уж съм консултант на фамилията, ама и на мен познанията ми са толкова, а не искам да ги набутвам.
Благодаря!
VLADO66 - майстор
Ако има видимост към Варна, си потърси оператор който да ти хвърля данните с антена.Нетбокса е за пътуващи и мисля че имаше някакви ограничения.
preslav - майстор
VLADO66 написа:
Ако има видимост към Варна, си потърси оператор който да ти хвърля данните с антена.Нетбокса е за пътуващи и мисля че имаше някакви ограничения.
Благодаря за бързия отговор, но Нетбокса го дават точно да си го държиш у дома, а Теленорците нещо се фукат, че можеш да си го ползваш навсякъде.
На моите хора им трябва стационарен безжичен - имат лаптоп и който е наоколо с телефона си. Имаше и някакво предложение за WI-FI, ама не ми се занимава с дребни играчи.
toshetozaz - специалист
Можеш да погледнеш и Булсата и Макс телеком.Тези вторите основно с това се занимават.
preslav - майстор
toshetozaz написа:
Можеш да погледнеш и Булсата и Макс телеком.Тези вторите основно с това се занимават.
Булсат купиха някакъв кабелен оператор и не предлагат нищо в района. Макс телеком изобщо май не оперират във Варна, но мога да ги проверя.

Тема "Интернет от МТЕЛ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: