• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
HD - специалист
Съвременните суичове/хъбове/рутери (и т.н.) работят безпроблемно както с прав кабел, така и с кръстосан, т.е. устройството само си разпознава какъв е кабела и си обръща сигналите ако е необходимо.
Иначе по принцип ти трябва прав кабел в твоя случай.
99,999999% съм сигурен, че проблема ти е в кабела, т.е. в кримпването му, най-вероятно някое жило не контактува добре (в случай, че си подредил жилата правилно цветово). Наскоро прекримпвах така един кабел, пича го купил готов от някакъв магазин, но там не му го тествали, и ми го носи, и като го пуснах на лан тестера едното от крачетата не даваше контакт (не си спомням вече кое точно беше).
Причините за недоброто кримпване може да са няколко, но най-често са калпави клещи кримпвачки или пък когато кримпваш не си натиснал докрай всички жила (да опрат до упор в челото на RJ конектора) и някое оттях не дава добър контакт. Така че провери всичко пак дали е ОК, но най-хубаво си изтествай кабела за физическа свързаност на всяко едно краче.
И един съвет от мен - като кримпваш едновременно с това натискай кабела към RJ конектора (естествено още преди да започнеш кримпването трябва да се увериш визуално че всички жила опират в дъното на конектора), така може да си сигурен, че всички жила ще са опрели в дъното на конектора и ще дават добър контакт.

И да пишеш какво е станало в крайна сметка.
d3v1ous - специалист
И един съвет от мен - като кримпваш едновременно с това натискай кабела към RJ конектора (естествено още преди да започнеш кримпването трябва да се увериш визуално че всички жила опират в дъното на конектора), така може да си сигурен, че всички жила ще са опрели в дъното на конектора и ще дават добър контакт.
Много си прав. Аз съм лан-техник, и първото нещо което ще направя като кримпвам е да видя RJ-ката от пред дали се виждат медта на жиците. И после RJ-ката да стиска шлауха на кабела а не жичките. От чисто механическа гледна точка.
  • 1
  • 2

Тема "Как да крипна Utp cable" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: